Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Skialpinismus v Laponsku – Haute Route severu

Užijte si lyžařské dobrodružství bezpečně
turistické zájezdylyžování a skialpinismus★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování3 náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
10. 4. – 19. 4. 201910 dní36 800 Kč19712901
Základní cena 36 800 Kč
Služby za příplatek
7x polopenze Travellunch1 400 Kč

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

Ideální skialpová sezona v Laponsku probíhá od začátku dubna do poloviny května

Všechny naše skialpové kurzy a zájezdy vám ochotně připravíme na míru pro skupinu o velikosti 1-8 účastníků

Popis

Švédské Laponsko, známé též jako země půlnočního slunce,  je poslední velkou evropskou divočinou. Řada místních hor a masivů doposud nemá žádné jméno. Reliéf krajiny tvoří ostré horské štíty i hluboká údolí tvarovaná po tisíciletí mohutnými ledovci. Přesto je toto pohoří relativně dostupné a díky specifickým podmínkám nabízí zcela unikátní lyžařské terény i nádherný sníh. Tento ráj je však dostupný pouze na lyžích s částečnou dopomocí sněžných skútrů. 

Během týdenní výpravy uskutečníme klasickou skialpinistickou túru kolem masivu Kebnekaise (2117 m), nejvyšší hory Švédska, známou též jako Haute Route severu. Naše putování povede nejprve horskými údolími s relativně malým převýšením, avšak mezi mohutnými skalními stěnami i efektními ledovci. Nejnáročnějším přechodem je pak putování přes několik horských sedel od chaty Sälka do údolí  Dárfal, zpestřené krásnými sjezdy. V případě příznivých podmínek se pokusíme i o výstup a následný sjezd z vrcholu samotné Kebnekaise.

Nocovat budeme na chatách švédského turistického klubu. Většina chat je vzdálena za dobrých podmínek na délku půldenní túry, takže zbytek dne si užijeme krásnou zimní přírodu a lyžování nalehko v jejich okolí. Kromě poslední chaty jde o romantické ubytování bez elektřiny, ale o chaty pečují správci. Třikrát bude k dispozici také sauna. 

Na co se můžete těšit?

 • Expediční skialpinistická výprava za polárním kruhem

 • Kebnekaise – okruh kolem nejvyšší hory Švédska
 • Období dlouhých dní a jiskřivého prašanu

 • Vysoké šance na pozorování polární záře

 • Pro zkušené skialpinisty
 • Ubytování na horských chatách

Program

 • 1. den

  Let Praha – Stockholm – Kiruna, ubytování.

 • 2.–3. den

  Autobusem do sámské osady Nikkaluokta, odtud sněžnými skútry do údolí Vistas. Dále již výstup na lyžích vstříc monumentální hoře Nallo až ke stejnojmenné chatě (920m) obklopené ze všech stran ostrými štíty (9 km/+180m); 2 noci na jednom místě; druhý den nás čekají překrásné výstupy a lyžování v úchvatné horské krajině v přilehlém okolí.

 • 4.–5. den

  První den nejprve výstup údolím Stuor Räitavagge a následně sjezd k horské chatě Sälka (835m), ležící na známé turistické trase Kungsleden - švédská Královská cesta (9 km/+150,-220m); 2 noci na jednom místě s možností sauny; druhý den celodenní skialpinistická túra s možností výstupu na Sälke (1865 m) s nádhernými výhledy do okolních hor.

 • 6.–7. den

  Skialpinistický přechod vedoucí dle aktuálních podmínek údolím Kaskasavagge a dále po známé trase Jojoleden  přes několik horských sedel pod stěnami Kebnekaise až do překrásného údolí Darfál (1175 m, nejdelší túra, obvykle 7–8 hodin, 16 km/+600m,-330m); 2 noci na jednom místě; druhý den dle podmínek pokus o výstup až na majestátní vrchol Kebnekaise (2117 m) a následný sjezd či skialpinistické výstupy v bezprostředním okolí hlavního vrcholu.

 • 8. den

  Závěrečný sjezd k horské stanici Kebnekaise Fjällstation (690m, jediná chata hotelového charakteru s kompexními službami hostelového a hotelového typu – možnost sprchy, sauny, případně i restaurace,  7,5 km/-480m).

 • 9. den

  Přesun sněžnými skútry podél zamrzlé řeky zpět do Nikkaluokty, odtud autobusem do Kiruny, prohlídka centra a nákupy severských specialit.

 • 10. den

  Letecky Kiruna – Stockholm – Praha.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev a bonusů CK Adventura.

V ceně zahrnuto:

horský vůdce s licencí UIAGM, letenka vč. všech poplatků a přepravy lyží ve společných vacích, taxi z/na letiště v Kiruně, 2x autobus, 2x sněžný skútr, 2x hostel v Kiruně, 7x nocleh na turistické chatě STF vč. zřízení členské karty pro levnější ubytování na švédských chatách, zapůjčení vybavení na ledovec (kromě skialpinistické výbavy a lavinového setu), informační materiály, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování:

V Kiruně 2x standardní ubytování v hostelu. Na trase 7x nocleh na chatách švédského turistického klubu STF. První 3 chaty jsou skromné – spí se ve vícelůžkových pokojích, lůžka mají matrace a teplé deky, k dispozici je propan-butanový vařič, venkovní suché WC, teplá voda na mytí se ohřívá na kamnech, na druhé chatě je v ceně sauna. Poslední dražší chata je plně vybavený horský hotelový komplex s ubytováním hostelového typu, s teplou sprchou i saunou v ceně, samoobslužnou kuchyní i možností restaurace. 

Stravování:
 • Převážně ze zásob dovezených z domova, za příplatek vám připravíme expediční balíček polopenze Travelunch na sedm dní strávených v horách za 200,- Kč/den, na chatách Salka i Tarfalla lze dokoupit základní potraviny a pochutiny za ceny srovnatelné se švédskými obchody (např.: instantí večeře za 80 SEK, pivo 40 SEK). S výběrem a skladbou jídelníčku vám rádi pomůžeme.
 • V penzionu v Kiruně a na Kebnekaise fjallstation je možné na místě zakoupit bohatou snídani za cca 90 SEK.
Náročnost:

Jedná se o náročný skialpinistický přechod vyžadující předchozí zkušenosti s vícedenním putováním na skialpinistických lyžích. Předpokladem je dobrá fyzická i psychická kondice.

Klima:

Díky vysokým horám je třeba počítat s drsnějším počasím – bývá proměnlivé a často vane silný vítr. Není velkou výjimkou denní teplota kolem –10 °C a noční pod –20 °C.

Velikost skupiny:

5–8 účastníků

Poznámka:

Ledovcové vybavení:  V ceně je zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) – sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano a karabiny.
Skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy) a lavinový set (lavinový přístroj, lopata, sonda):Pokud nevlastníte svoje vlastní vybavení, poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: ALPSPORT Praha 1 nebo SAGITA Jičín.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
GALERIE: UBYTOVÁNÍ

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.