ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Filipíny – Vánoce a Silvestr na kole

Dny plné slunce, pohody a aktivního pohybu
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
18. 12. 2024 – 3. 1. 202517 dní21385501

Na co se můžete těšit?

  • Pohodová cyklistika nalehko v tropických kulisách Filipín
  • Příznačný ostrovní poklid, pestrá kuchyně, asijská vstřícnost a křesťanská kultura
  • Šnorchlování na korálových útesech, mořské želvy a žraloci velrybí
  • Věčně zelený Bohol, čarovný Siquijor, odlehlý Negros a omamný Bantayan
  • Štědrý den i Silvestr na pláži ve společnosti veselých Filipínců
  • Hotely u pláží nebo s bazénem a skvělé koupání

Popis

Filipíny jsou až neskutečné uskupení několika tisíců ostrovů a ostrůvků. Během naší cyklodovolené navštívíme šest větších a několik menších z nich. Vybrali jsme je krajinově i charakterem různorodé tak, abychom si užili mimořádné pestrosti tohoto ostrovního státu. Čeká nás poklidná cyklistika malebnou tropickou a zemědělskou krajinou, poznáme život místních "věčně rozesmátých“ obyvatel, učiníme i pár objevů v říši živočišné. Navštívíme několik parků, kde budeme pozorovat endemické druhy roztomilých opiček nártounů a obrovské motýly. V moři si zblízka prohlédneme delfíny nebo žraloky velrybí a při šnorchlování si užijeme opravdu bohatý podvodní svět korálových útesů. Kromě kola budou nejpoužívanější součástí naší výbavy plavky. Téměř každý den se osvěžíme koupelí v teplém a průzračném moři, ale i ve sladkovodních jezerech a vodopádech. Navštívenou zemi je třeba vnímat všemi smysly, a proto se ponoříme i do lákadel místní kuchyně: ryby, chobotnice, krevety, pečené banány, spoustu čerstvé zeleniny a další dobrůtky můžeme zapíjet pivem a určitě ochutnáme i výborný místní třtinový rum. Příjemně osvěží také nealkoholické tekutiny – koktejly z mnoha druhů ovoce a šťáva z čerstvých kokosových ořechů. Nakupování i běžný kontakt s místními je velmi snadný díky všudypřítomné angličtině.

Každodenní etapy lze velmi snadno přizpůsobit pohodovým cyklistům i sportovním nadšencům. Základní trasa vede převážně po betonových silničkách s minimálním převýšením. Některé etapy lze úplně vynechat či podstatně zkrátit a věnovat se například lenošení na pláži. Na druhou stranu i terénní nadšenci si zde najdou své cyklistické lahůdky, neboť lze na kole objevit i hornatější vnitrozemí.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Cebu; ubytování v hlavním městě stejnojmenného ostrova, sestavení kol a první seznámení se s Filipínami.

3. den

Cykloprůjezd městem – zastávka u Magalhaesova kříže a barokní katedrály St. Nino s jezulátkem; první z mnoha přeplaveb na ostrov Bohol; odpolední zahřívací výjezd šťavnatě zelenou krajinou do vnitrozemí ostrova (40 km / ↑540 m).

4. den

Celodenní přejezd o. Bohol: vyhlídka nad tzv. Čokoládovými horami s pokračováním v rezervaci a chovné stanici nejmenších primátů na světě – nártounů, symbolu ostrova Bohol; sjezd k moři a přes most na „plážový“ ostrůvek Panglao; 2 noci v blízkosti živé pláže Alona (79 km / ↑770 m / lze si případně stopnout tuktuk).

5. den

Bohatý program na ostrově Panglao: koupání na bílých plážích, fakultativně možnost dopolední plavby do podmořské rezervace u ostrova Balicasag nebo Palicasan a úžasné šnorchlování (nebo potápění) s možností pozorování mořských želv nebo delfínů; fakultativně výlet na kole ke krápníkové jeskyni Hinagdanan Cave se slanou a sladkou vodou (celkem 25 km); večerní regenerace ve víru společenského života na pobřežní promenádě.

6. den

Vahadlovou lodí, tzv. pumpboatem, na kouzelný ostrov Siquijor – dle aktuálních přílivových podmínek přistání přímo v zátoce u hotelu, nebo dojezd na kole podél moře; ubytování na 2 noci v chráněné zátoceSalagdoong s možností koupání v moři dle chuti (0–33 km / ↑0–200 m / dle přílivových podmínek).

7. den

Volnýden na o. Siquijor: cykloprogram dle nálady a zdatnosti, nebo celodenní koupání v moři; návštěva travertinových vodopádůCambugay a koupání v nich, zahrada s obřími motýly a stoletý fíkovník Balete Tree,šamanská vesnice San Antonio, případně dobytí vrcholu ostrova Malabahoc (628 m), projížďka podél pláží nebo celého ostrova, koupání v moři (0–86 km dle chuti; okruh přes nejvyšší vrchol – 55 km / ↑1170 m) .

8. den

Líné ráno na pláži a dopoledne etapa podél moře do přístavu; trajektem na ostrov Negros – prohlídka univerzitního městečka Dumaquette a krátká etapa do hotelu; ospalý podvečer u hotelového bazénu (32+11 km / ↑450 m).

9. den

Výjezd na kole (nebo fakultativně na mopedu) vyhlídkovou horskou silnicí až do NP Twin Lakes k zatopenému kráteru vyhaslé sopky se dvěma romantickými jezery obklopenými původní tropickou džunglí (16 km / ↑950 m) – pěší vycházka pralesem; alternativně na kole k termálním pramenům Red Rock Hot Springs a vodopádům  Pulanbato (30 km / ↑400 m / okruh); zbytek dne odpočinek u hotelového bazénu.

10. den

Den bez kol: dopoledne fakultativně trajektem na ostrov Cebu a šnorchlování se žralokem velrybím v lokalitě Oslob (v případě příznivého počasí), alternativně dopoledne odpočinek v hotelu; odpoledne přejezd autem do San Carlos – centra oblasti Negros Occidental; podvečerní procházka ve městě – masáže, návštěva tržnice, svezení typickým filipínským dopravním prostředkem – cyklotříkolkou.

11. den

Okružní cyklovýlet vnitrozemskou pahorkatinou: nádherné výhledy na siluety sopečných hor, zejména vulkán Kanlaon tyčící se do výšky 2456 m, typická terasovitá rýžová políčka, pitoreskní vesničky (38 km / ↑830 m).

12. den

Přejezd na sever ostrova: pozvolna se spouštíme z hor, krajinu rýžových teras vystřídají plantáže cukrové třtiny a kokosové palmy; nocleh v přístavním městečku Cadiz (71 km / ↑550 m).

13. den

Ráno na kole do přístavu a trajektem na maličký ostrůvek Bantayan, jehož nejvyšší vrchol měří 60 m; ubytování v plážových bungalovech (3+11 km / podél moře).

14.–15. den

Pohoda na tropickém ostrově Bantayan: lenošení na pohádkově čistých plážích, koupání v teplém moři, návštěva kohoutích zápasů, nebo projížďka na kajacích mezi mangrovy; fakultativně výlet lodí na kouzelný „panenský“ ostrov Virgin Island; oslava Silvestra na pláži a následující den odpoledne přesun zpět na ostrov Cebu. 

16.–17. den

Poslední nákupy, sbalení kol a letecky do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ