Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Champagne

Champagne

Do roku 2015 byla oblast Champagne-Ardenne samostatným regionem. V lednu 2016 došlo k reorganizaci francouzských regionů, některé regiony se sjednotily a z původních 27 vzniklo pouhých 18 regionů a oblast Champagne se stala součástí regionu Alsasko-Champagne-Ardenne-Lotrinsko.

Oblast Champagne-Ardenne se nachází na severovýchodě Francie u hranic s Belgií. Zdejší krajina je protkána nejen vinicemi, ale také malebnými vesničkami a středověkými městy.

Když se řekne Champagne, každému se asi vybaví lahodné šumivé víno. A opravdu, světově proslulé šampaňské víno má svůj původ právě zde v oblasti Champagne. Málokdo už však ví, že ne každé šumivé víno je šampaňské a toto označení náleží opravdu pouze místním šumivým vínům odrůd Pinot Meunier (Mlynářka), Pinot Noir (Rulandské modré) a Chardonnay. Pojmenování vín Champagne je patentováno a chráněno označením EU Chráněné zeměpisné označení (tímto označením jsou v ČR chráněny např. Olomoucké tvarůžky či Karlovarské oplatky). Typické bublinky jsou ve víně vytvořeny přirozeným procesem – druhotným kvašením. Traduje se, že tajemství bublinek v šampaňském víně objevil v 17. století mnich Dom Pérignon. Historie pěstování vinné révy v této oblasti však sahá mnohem hlouběji. Vinná réva se zde pěstovala již v roce 79 našeho letopočtu. Mezi další gastronomické speciality patří v této oblasti kromě šampaňského například plněný pstruh nebo vyhlášená ardenská šunka.

Zajímavá místa v Champagne

  

Dovolená s Adventurou do Champagne

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.