Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Kérala – tropický ráj jižní Indie

Do země koření, palmových hájů a vodních kanálů
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Nejkrásnější oblast Indie nabízí nekonečné palmové háje, bělostné pláže, spletité sladkovodní kanály, čajové plantáže a zahrady snad s veškerými druhy koření, které vás jen napadnou.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
18. 11. – 1. 12. 202214 dní-4%60 288 Kč62 800 Kč27200201
Základní cena -4%60 288 Kč62 800 KčFirst-minute sleva do 18.5.2022.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj7 900 Kč
indické vízum1 100 Kč

Na co se můžete těšit?

  • V pohodlném hausbótu i dřevěné kánoi po kéralských kanálech
  • Chovná stanice slonů – jízda na slonu, krmení, sloní koupel…
  • Plantáže veškerého koření, jaké vás jen napadne
  • Relaxace na vyhlášených plážích s bělostným pískem

Popis

Jestliže na zemi existuje ráj, pak je to právě zde, v Kérale! Snad nejkrásnější oblast celé Indie nabízí nádherné bělostné pláže táhnoucí se do "nedohledna", tichounce šumící palmové háje, spletitou síť jezer a sladkovodních kanálů, po nichž se budeme plavit v hausbótu i v kánoích. Jsou tu i šťavnatě zelené kopce porostlé čajovými plantážemi a voňavým kořením, divocí sloni v džungli, které budeme pozorovat, ale i ty ochočení, na nichž se svezeme. V neposlední řadě tu žijí vždy usměvaví místní obyvatelé, jejichž pohostinnost vůči cizincům je vyhlášená. Ostatně ne náhodou bývá jihoindická Kérala nazývána zemí, kterou si za svůj domov zvolil sám bůh.

Program

1.–2. den

Praha – Kóčin: přílet do Kéraly; procházka poklidným přístavním městem – staré koloniální domy, obchody s kořením, čínské rybářské sítě (symbol Kéraly), kostel sv. Františka s někdejším hrobem Vasca de Gamy; večer představení tradičního kéralského tance kathakalí v pestrobarevných maskách.

3. den

Kóčin – Triššúr: dopoledne přesun do hlavního města kéralskékultury; odpoledne sloní festival v některé z okolních vesnic – desítky skvostně vyšňořených slonů, jejichž přehlídku doprovází tradičníhudba i tanec, pastva pro oči a uši, splněný sen vášnivých fotografů.

4. den

Triššúr – Munnár: přejezd do Munnáru, horského městečka v pohoříZápadníGhát a centra pěstování čaje v jižní Indii – muzeumčaje a toulky půvabně svěžími čajovými plantážemi.

5.den

Munnár: dopoledne nenáročnátúra (3–4 h) navrcholhoryLakšmí – cestou množství krotkýchnílgirskýchtahrímů (divokých koz), kávové a kardamomovéplantáže; odpoledne procházka čajovýmiplantážemi, továrna na výrobu čaje a ochutnávka různých druhů místního "zelenéhozlata".

6. den

Munnár – Kumily: přejezd nádherným Kardamomovýmpohořím se zastávkami u plantáží s kořením a kávou; návštěvachovnéstaniceslonů – hodinová projížďka, koupání a krmení slonů; večer představeníjihoindickéhobojovéhouměníkalaripajattu.

7. den

Kumily – NP Perijár: celodenní program v nejznámějším parku jižní Indie – plavba na bambusových raftech po jezeře a procházka džunglí (panenská příroda, oběd uprostřed divočiny, pozorování divoké zvěře).

8. den

KumilyKumárakóm: návštěva zahrady s kořením, kde roste snad skoro vše; sjezd ze Západního Ghátu do tropické nížiny – relaxace na břehu pohádkového jezera Vembanád, poklidná procházka ptačí rezervací; fakultativně možnost ájurvédské masáže a podvečerní romantické vyjížďky na loďce po jezeře.

9. den

Kumárakóm – Aléppi – Kóllam: krátký přejezd do Aléppi (nazývané Benátkami jihu) a projížďka na tradičním hausbótukettuvallam fantastickou spletí klikatících se kanálů – úchvatná tropická krajina, nekonečné palmové háje, romantické vesničky s pestrobarevnými kostelíky, oběd na lodi; večer dojezd do Kóllamu.

10. den

KóllamMarárikulam: dopoledne "backwaters" – projížďka na kánoích po malých kanálcích u jezera Aštamundí, idylavesnickéKéraly, v níž se zastavil čas; odpolední přejezd do plážovéhoresortu na pobřeží Indického oceánu.

11.–14. den

Márárikulam – Praha: 3denní odpočineknabělostnépláži táhnoucí se do nedohledna – možnost půjčit si kola, rybaření, masáže; fakultativně veřejným lodním autobusem do Kóttajamu a zpět; 13. den večer přesun na letiště do Kóčinu a odlet do ČR, přílet domů 14. den. 

Podmínky