ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Indie neznámá a tajuplná

Podél Brahmaputry za domorodými kmeny a nosorožci
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 1. – 9. 2. 202517 dní26205510

MIMOŘÁDNÁ ZÁLOHA JEN 10% a navýšení zálohy na 40 % až 6 měsíců před odletem. Cena a termín mohou být ještě upřesněny v závislosti na aktualizaci letových řádů v létě 2024!

Na co se můžete těšit?

  • Ziro v Arunáčalpradéši – ženy zdobící si nozdry mohutnými disky
  • Pozorování nosorožců a divokých slonů v NP Kazíranga
  • Ostrov Madžulí na řece Brahmaputra s kláštery tančících mnichů
  • Domorodé vesnice bývalých lovců lebek v nágském Monu
  • Dvoupatrové stromové mosty v Méghálaje

Popis

Vydejte se s námi do neprávem opomíjených oblastí severovýchodní Indie – Ásámu, Arunáčalpradéše, Nágska a Méghálaje, jež ukrývají etnografické poklady v podobě desítek kmenů pramálo dotčených moderním způsobem života. Navštívíme vesnice kmene Apatani, jehož ženy krášlí své tváře tetováním a nosy kuriózními ozdobami. V národním parku Kazíranga uvidíme vzácné indické nosorožce a na ostrově Madžulí nahlédneme do života hinduistických mnichů. Vstoupíme i do osad bývalých lovců lebek v Nágsku a projdeme se po „živých“ dvoupatrových mostech upletených z lián a bujného stromoví. Tato dobrodružná cesta představuje Indii v její málo známé, ale o to exotičtější podobě.

Program

1.–2. den

Praha – Gauhátí: přílet do Dillí a přestup na vnitrostátní let do Gauhátí, hl. města státu Ásám; večerní návštěva chrámu Kámákhja, zasvěceného bohyni Kálí a důležitého centra tantrického kultu.

3. den

Gauhátí – NP Namérí: dopolední procházka po březích Brahmaputry v centru města, loďkou na ostrůvek Peacock s chrámem Umánanda; odpoledne přejezd do klidu a ticha ásámské džungle v NP Namérí.

4. den

NP Namérí: přírodní rezervace s bohatou populací slonů a několika stovkami druhů ptactva, říční safari – ranní procházka džunglí s místním průvodcem, návštěva typické ásámské vesnice a odpoledne pohodový rafting na jednom z přítoků Brahmaputry.

5. den

Namérí – Ziro: celodenní přesun do turisty stále neobjevenéhoÁrunáčalpradéše; usedlost Ziro ve svěžím podhůří Himálaje a centrum horských kmenů – Nishi, jehož muži se zdobí složitou čepicí korunovanou zobákem dvojzoborožce, a Apatani.

6. den

Ziro: celodenní prohlídka (pomocí aut i pěšky) vesnic kmene Apatani – jak ženy, tak muži si krášlí tvář tetováním, které se liší od vesnice k vesnici, ženy si navíc vkládají dřevěné disky do nosní chrupavky – čím větší, tím krásnější.

7. den

Ziro – Madžulí: návrat do nížin Ásámu a přejezd domorodým trajektem přes Brahmaputru na jeden z největších říčních ostrovů na světě.

8. den

Madžulí: ostrov proslavený hinduistickými kláštery, tzv. sátrami – ukázky tradičních řemesel, usedlosti mnoha různých kmenů z arunáčalských hor, domky postavené na kůlech chránících obyvatele před záplavami během monzunového období, možnost projížďky na kole či procházka po idylických vesničkách.

9. den

Madžulí – Mon: brzy ráno trajektem přes Brahmaputru zpět na pevninu a dlouhý celodenní přejezd do tajuplného Nágska (Nagaland), nacházejícího se na hranicích s Barmou.

10. den

Mon: celodenní návštěva domorodých vesnic bývalých lovců lebek – vesnice Phuktong s velkými mužskými domy a rezidencí náčelníka, vesnice Longwa, odkud místní angh (náčelník) vládne okolním vesnicím (Longwa je unikátní také tím, že jedna její polovina se nachází v Indii, zatímco druhá v Barmě), poslední pravá divočina celé jižní Asie.

11. den

Mon – Džórhat: celodenní přejezd z Nágska zpět do Ásámu a nocleh v Džórhatu, který je městem studentů.

12. den

Džórhat – NP Kazíranga : přejezd k nejznámějšímu národnímu parku SV Indie, domova populace nosorožce indického a jednomu z posledních světově vyhlášených NP zatím nezasažených turismem; odpolední safari v džípech – sledování nosorožců, pelikánů, sambarů, muntžaků a další zvěře, při troše štěstí zahlédneme i nejplašší z nich – pantera a tygra.

13. den

NP Kazíranga – Šilaung: ranní projížďka v parku na slonech; přejezd do hlavního města státu Méghálaja, podvečerní procházka rušnými tržišti s množstvím restaurací, obchůdků i stánků.

14. den

ŠilaungČérapuňdží: návštěva vynikajícího muzea domorodých kmenů, mapujícího prakticky všechny kmeny SV Indie; poté přejezd k nejvlhčímu místu na planetě Zemi s úchvatnými vodopády Nohkalikai – výhledy z méghálajských útesů do nekonečných nížin Bangladéše.

15. den

Čérapuňdží: celodenní pěší sestup hluboko do nížiny k proslulým dvoupatrovým stromovým mostům.

16.–17. den

Čérapuňdží – Gauhátí – Praha: přejezd zpět do hlavního města Ásámu a večerní přelet do Dillí, následně brzký ranní let do Prahy, přílet 17. den.

Podmínky