ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Barvy jižní Indie

Historické skvosty a tropický ráj
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Nechte se okouzlit jižní Indií! Kdo by odolal vůni eukalyptových hájů, ráji kokosových palem nebo bizarní krajině v Hampí? Koho by neuchvátily nádherné jeskynní chrámy či pulzující Bombaj?

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
20. 1. – 5. 2. 202517 dní27203510
20. 1. – 10. 2. 202522 dní27203511
22. 1. – 7. 2. 202417 dní27203410

AKTUÁLNĚ PLNO!

22. 1. – 12. 2. 202422 dní27203411

AKTUÁLNĚ PLNO! 

Na co se můžete těšit?

  • Sochařská galerie pod širým nebem Mahábalípuram a vrchol chrámové architektury Hampí
  • Sloní festival i divadlo pod širým nebem Theyyam
  • Hausbótem po kanálech a jezerech v Kérale
  • Prodloužení do jeskyní se sochařskou výzdobou v Adžantě a Ellóře

Popis

Slyšíte šum kokosových palem? Že ne? Tak zavřete oči a představte si šplouchání vln, teplý vlahý vánek, všudypřítomnou tropickou zeleň, omamnou vůni květů a vonných tyčinek. Takový je jih Indie. Tropický ráj a v něm obrovské tisícileté chrámy s temnými chodbami a chrámové věže, skryté pod stovkami sošek barvitého hinduistického panteonu.

Program

1.–2. den

Praha – Madrás – Mahábalípuram: přílet a přesun do Mahábalípuramu – unikátní kamenné vozy a skalní reliéfy, Pobřežní chrám i Tygří jeskyně, cestou chovná stanice krokodýlů.

3. den

Džindží – Tiruvannámalai – Triči: přes největší jihoindickou pevnost Džindží do Tiruvannámalai pod posvátnou horu Arunáčalu, ášram hinduistického světce Ramany Maharšiho a dále do Triči.

4. den

Triči – Taňdžávur – Maduraj: Triči – skalní chrám; Taňdžávur – Brhadíšvarův chrám ; Maduraj – rušné kulturní centrum státu Tamilnádu.

5. den

Maduraj – Kumily: chrám bohyně Mínákší s věžemi ztracenými pod bohatou a pestrou sochařskou výzdobou; muzeum Mahátmy Gándhího; odpoledne přejezd do Kumily v pohoří Západní Ghát; večer kalaripajattu – představení starověkého jihoindického bojového umění.

6. den

KumilyMarárikulam:návštěva chovné stanice slonů; zahrada s kořením všeho druhu; sjezd ze Západního Ghátu do tropické nížiny, nocleh v plážovém rezortu na břehu Indického oceánu.

7. den

Kérala – „ráj kokosových palem“: dopoledne relaxace na pláži – možnost koupání; v poledne krátký přejezd do Aléppi, „Benátek jihu“, a projížďka tradičním hausbótem kettuvallam fantastickou spletí klikatících se kanálů i po jezerech – úchvatná tropická krajina, nekonečné palmové háje, romantické vesničky s pestrobarevnými kostelíky, bohatý oběd na lodi; večer přejezd do Kóčinu.

8. den

Kóčin – staré přístavní město: portugalský kostel s bývalým hrobem Vasca de Gamy, čínské rybářské sítě, výstavní koloniální paláce či půvabná židovská synagoga; večer představení klasického kéralského tance kathakalí.

9. den

Kóčin – Triššúr: dopoledne přesun do hl. města kéralské kultury; odpoledne sloní festival v některé z okolních vesnic – desítky skvostně vyšňořených slonů, jejichž přehlídku doprovází tradiční hudba i tanec, pastva pro oči a uši, splněný sen vášnivých fotografů.

10. den

Triššúr – Kannúr: celodenní přejezd do severní části Kéraly; festival Theyyam před vesnickým chrámem neboli divadlo pod širým nebem – posvátný rituál a tradiční tanec v jednom, oslava mytického hrdiny, který v barevné masce a za zvuku bubnů protančí celou noc.

11. den

Kannúr – Majsúr: celodenní přesun do Karnátaky a jeho kulturního srdce – příjemného města Majsúr; podvečerní procházka tržištěm starého města.

12. den

Majsúr – město „vonných tyčinek“: pohádkový mahárádžův palác, chrám bohyně Čámundy, obrovská socha býka Nandina, návštěva jedinečného Sómnáthpuru  – skvost z rukou indických mistrů kameníků.  

13. den

Šrírangapatnam – Šravanabelagola – Bengalúru: přes ruiny sídelního města sultána Típúa a posvátné místo džinistické sekty digambarů ("odění vzduchem") do Bengalúru; noční vlak do Hospetu.

14. den

Hampí – jedno z nejúchvatnějších míst indického jihu: ruiny hlavního města největší středověké hinduistické říše Vidžajanagar – chrám Virupakša s 52 m vysokou gópurou („chrámovou věží“), chrám Vittala – vrcholný skvost hinduistické architektury, chrámový vůz – „krajka, jež zkameněla“; toulky malebným údolím řeky Tungabhadra s pozůstatky chrámů.

15. den

Hampí: chrám opičího boha Hanumána s nádhernou vyhlídkou do širokého okolí; rozloučení s poklidnou atmosférou a noční lehátkový vlak.

16.–17. den

Haidarábád – Praha: ráno příjezd do starobylého sídelního města muslimských dynastií i moderního centra vypočetních technologií v jednom; mohutná pevnost Gólkonda – bývalé sídlo panovníků čnící 120 m nad okolním terénem, historické centrum – zdobný Čármínár (symbol města), bludiště úzkých uliček, obchody s perlami na Lád bazáru; noční odlet do Prahy, přílet do ČR 17. den.

Prodloužení

ADŽANTA A ELLÓRA

17. den

Haidarábád – Aurangábád: bývalý palác nizámů – místních muslimských panovníků; dlouhý odpolední přejezd vlakem do Aurangábádu.

18. den

Ellóra : světoznámé buddhistické, hinduistické a džinistické jeskyně s podmanivou sochařskou výzdobou, Kailásanáthův chrám vytesaný do skály – neskutečný klenot starověké Indie.

19. den

Adžanta : jedinečné jeskyně s nádhernými barevnými freskami a sochami, toulky městem hrdinného Šivádžího.

20. den

Aurangábád – Bombaj: dopolední vlak do největšího, kosmopolitního indického města – odpoledne individuální volno nebo procházka rušným centrem; večerní atmosféra promenády Marine Drive na břehu Indického oceánu.

21.–22. den

Bombaj – Praha: výlet lodí na „sloní“ ostrov Elefanta – hinduistické jeskyně s proslavenou sochou Šivy; symbolický vstup do Indie – tzv. „Indická brána“; Malabára Hills – prestižní adresa bombajské smetánky; pestrobarevné pradlácké gháty; noční odlet do Prahy, přílet do ČR 22. den.

Podmínky