ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Indie a Nepál

Za historií Indie a krásou Nepálu
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
13. 10. – 29. 10. 202417 dní27201403
1. 3. – 17. 3. 202417 dní27201410

Na co se můžete těšit?

  • Hrobka lásky Tádž Mahal a kamenná učebnice lásky Khadžuráho
  • Život na posvátné řece Ganze
  • Nespoutaná příroda ve stínu Himálaje a úchvatné osmitisícovky
  • Chrámy a památky starých královskych měst Káthmándského údolí

Popis

Nejoblíbenější zájezd po "klasické" Indii, obohacený o Nepál, na vás čeká! Pojeďte zažít slávu sultánů a rádžů do nádherných paláců někdejších mocných říší. V duchovnem naplněné zemi poznáme kontrast archaických tradic a moderního života, navštívíme hinduistická, buddhistická i islámská posvátná místa. Z Indie se vydáme do Nepálu, země, která vás okouzlí nejen nádherou svých památek, ale především krásou přírody a zejména majestátními vrcholky Himálaje.

Program

1.–2. den

Praha – Dillí: největší indická mešita Džámí masdžid s výhledem na Červenou pevnost , místo zpopelnění Mahátmy Gándhího – Rádžghát; Humájúnova hrobka , symbol vítězství islámu Kutub Mínár , kaligrafie v kameni – mešita Kuvvatul islám, záhadný železný nerezavějící sloup.

3. den

Dillí – Džajpur: návštěva sikhské gurudváry Bangla Sáhab; přesun do "růžového města" (nový zápis UNESCO v r. 2019) státu Rádžasthán – večer individuální volno na uličky a bazary starého města.

4. den

Džajpur – Ámbér: středověká astronomická observatoř Džantar Mantar, sídlo rádžů City Palace (Městský palác), symbol města Havá Mahal – tzv. "palác větrů"; jantarová pevnost Ámbér – fakultativní možnost projížďky na slonech.

5. den

Džajpur – Ágra: přes jedinečnou stupňovitou studnu baórí v Abhanérí do Fatéhpur Síkrí  – nádherně dochovaného hlavního města císaře Akbara s posvátnou hrobkou světce Salíma Čištího; večer dojezd do Ágry.

6. den

Ágra: svítání u nejslavnější hrobky lásky Tádž Mahalu , bývalé sídlo indických panovníků tzv. Červená pevnost , téměř neznámá předchůdkyně Tádž Mahalu – hrobka Itimád-ud-daula.

7. den

Ágra – Khadžuráho: dopoledne přesun do vesničky Órčha – prohlídka nádherných zapomenutých paláců a chrámů někdejšího hlavního města Bundélkhandu; večer dojezd do Khadžuráha.

8. den

Khadžuráho – Satna: prohlídka proslulého chrámového komplexu s erotickými výjevy – tzv. "Kámasútra vytesaná do kamene"; odpoledne přesun do Satny a následně noční vlak do Váránasí.

9. den

Váránasí – Sarnáth: návštěva poutního místa prvního kázání Buddhy; křivolaké uličky a nejposvátnější místa hinduistů – koupací a spalovací gháty; večer impozantní hinduistické obřady áratí na březích Gangy.

10. den

Váránasí: ranní projížďka lodičkou po Ganze – náboženské rituály na březích probouzejícího se města; toulky křivolakými bazary fascinujícího starého města s jedinečnou atmosférou – projížďka cyklorikšou pulzujicími ulicemi.

11. den

Váránasí – hranice – Lumbiní : ranním vlakem do Górakhpuru a dále na indicko-nepálskou hranici a do Lumbiní – jedno ze čtyř velkých poutních míst buddhismu, místo narození Buddhy.

12. den

Lumbiní – Pókhara: hluboká údolí, terasovitá rýžová políčka, nedozírné lesy – fotogenická cesta podhůřím Himálaje do druhého největšího města Nepálu.

13. den

Pókhara: odpočinkový den ve stínu himálajských velikánů – fakultativně na loďkách po jezeře Phéva, krátký výstup k pagodě Míru a dále po hřebeni k soutěsce Déví – vše s výhledy na krásnou horu Mačhapučhre (tzv. "Rybí ocas") a masiv Annapúren.

14. den

Pókhara – Káthmándú: celodenní přejezd do hl. m. Nepálu, "opičí chrám" Svajambhunáth – symbol Nepálu; večer návštěva historického jádra města náměstí Darbar s palácem dětské žijící bohyně Kumárí.

15. den

Káthmándú: celodenní okruh po Káthmándské kotlině – starobylé hlavní město Bhaktapur  s náměstím hrnčířů, nejstarší nepálská pagoda Čángu Nárájan ležící na horském hřebeni, hinduistické centrum Pašupatináth na březích řeky Bagmatí.

16.–17. den

Káthmándú – Praha: ráno fakultativně možnost letu k Mt. Everestu; dopoledne volno na nákupy suvenýrů; odlet do ČR, přílet 17. den.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Tajemná Indie od severu k jihu

Promítající: Libor Bednář

04.03.2024, 19:00, Brno: Klub cestovatelů

Vstup 125 Kč
Kontaktní údaje
Veleslavínova 14, Brno-Královo pole Otevřít v Google Maps
(zastávka tramvaje Jungmannova)
www.klubcestovatelubrno.cz/program/
Seznámení s památkami, přírodou, kulturou i zvyky drsné, ale svým způsobem i nádherné severní, východní i jižní Indie. Těšit se můžete na: pulzující Dillí, nejkrásnější památku světa – Tádž Mahal v Ágře, Palác větrů v růžovém Džajpuru, palácovou pevnost v Ambéru, putování na velbloudech pouštním Rádžasthánem, skvostné chrámy ve Fatéhpur Síkrí, chrámový komplex Khadžuráho s erotickými výjevy, tzv. "Kámasútru vytesanou do kamene", poutní Váránasí na břehu řeky Gangy, Dárdžiling – místo zrození indického čaje i na treking pod indickou osmitisícovkou Kančendžengou. Na jihu nás čeká posvátná Palitana, zelená Kérala, „plážová“ Goa, Bombaj – centrum indického Bollywoodu a typické barevné chrámy. Cestopisným večerem s promítáním vás bude provázet cestovatel, fotograf a průvodce Libor Bednář.