ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Národní parky Tanzanie a ostrov Zanzibar

V poklidném tempu a s koupáním v Indickém oceánu
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 2. – 5. 3. 202310 dní27492301
1. 7. – 10. 7. 202310 dní27492303

Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle dostupných letových řádů.

29. 9. – 8. 10. 202310 dní27492305

Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle dostupných letových řádů.

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Unikátní pěší safari na úpatí vulkánu Mt. Meru v NP Arusha
  • Přírodní archa Noemova a safari na dně kráteru Ngorongoro 
  • Úchvatná africká krajina s baobaby a stády slonů v NP Tarangire  
  • Zanzibar – ostrov koření a korálových útesů
  • Stone Town  – orientální atmosféra a středověké uličky

Popis

Úvodní část zájezdu osloví všechny milovníky přírody, kteří četli napínavý Příběh lvice Elsy a společně s Joy Adamsovou v duchu cestovali africkou divočinou. Pronikněte spolu s námi k fascinujícímu životu divokých zvířat přímo v srdci nejkrásnějších národních parků východní Afriky. Výběr i pořadí navštívených míst jsme navrhli tak, abychom poznali několik rozličných, přitom typických přírodních lokalit od horského pralesa na úpatí vyhaslého vulkánu, přes rozlehlé savany na dně hlubokého kráteru až po rozmanitou krajinu v údolí řeky Tarangire, posetou staletými vznešenými baobaby. Díky pestrosti krajiny pak budeme mít možnost postupně spatřit i většinu volně žijících druhů zvířat a to včetně „Velké pětky“, tedy slonů, nosorožců, buvolů, lvů i leopardů.

Díky rozvoji dopravní infrastruktury na severu Tanzanie v posledních letech již nejsou přesuny mezi jednotlivými národními parky tak náročné jako dříve. Program jsme sestavili tak, aby přesuny mezi jednotlivými oblastmi nebyly obvykle delší než dvě hodiny a měli jste tak možnost strávit maximum času v přírodě či kouzelném zázemí autentických stylových lodží.

Poté se přesuneme na kořením vonící korálový ostrov Zanzibar. Tam opláchneme prach savan v Indickém oceánu a budeme poznávat bohatou historii i zajímavou současnost tohoto úžasného ostrova. 

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Arusha, ubytování ve stylovém africkém hotelu.

3. den

NP Arusha – unikátní pěší i klasické safari na úpatí vulkánu Mt. Meru nás zavede na dosah největší populace žiraf ve východní Africe, stejně jako k různým druhům primátů i řadě dalších velkých býložravců. Odpoledne přesun do oblasti Karatu se zastávkou v barvité domorodné vesnici Mto Wa Mbu a vyhlídce na NP Lake Manyara ležící na hraně Velké příkopové propadliny. Ubytování na 2 noci ve stylové lodži s bazénem.

4. den

Přírodní rezervace Ngorongoro  – zcela unikátní chráněné území rozprostírající se kolem jezera na dně sopečného kráteru o průměru 20 km s výškou svahů 600 m jenž je domovem téměř 30 000 zvířat. Spatříme společně i kriticky ohrožené černé nosorožce? Po brzké snídani se vydáme na téměř celodenní safari, po obědě pak v brzkém odpoledni návrat zpět do rezortu, odpočinek a poklidné vstřebání zážitků před večeří.

5.–6. den

NP Tarangire  – lesnatá savana, kterou obývají velká stáda afrických zvířat (zebry, žirafy, antilopy, gazely, pakoně, sloni, buvoli), asi 200 druhů ptáků, faunou i flórou jeden z nejzajímavějších NP v Africe. Po poklidné snídani se přesuneme zpět přes vyhlídky na Velkou příkopovou propadlinu a zhruba po dvou hodinách vstoupíme do NP Tarangire. Zde nás čeká nejprve přesun do lodže ukryté přímo v srdci národního parku ve stínu staletých baobabů. Po odpoledním odpočinku v příjemném zázemí bude následovat podvečerní a následně ranní a dopolední vyjížďka za pozorováním zdejší úchvatné přírody, tzv. game drive.

Druhý den okolo poledne se pak přesuneme na letiště v Arushe (opět asi 2 hodiny), odkud pak přeletíme na Zanzibar. Podvečerní přejezd na sever ostrova do oblasti Nungwi – s bílými plážemi a nejlepším koupáním na celém Zanzibaru. Ubytování na 3 noci v poklidné lodži s bazénem.

7.–8. den

Ostrov Zanzibar: koupání, šnorchlování i relaxace u moře – blankytně modrý Indický oceán, pláže lemované palmami i pestré korálové útesy. Díky absenci korálového reefu v tomto místě nedochází k dlouhým odlivům, a tak je koupání možné po celý den. Pobyt si zde lze rozšířit a zpestřit i o řadu fakultativních programů a aktivit:

  • Celodenní výlet k ostrovu Mnemba se šnorchlováním na korálové bariéře.
  • Rybaření na oceánu v doprovodu místních rybářů.
  • Pěší výlet po pláži až do záchranné stanice mořských želv a rehabilitačního centra, ve kterém můžete plavat se želvami. Cestou zastávka v tradiční zanzibarské vesnici, kde uvidíte její typickou architekturu i malou dílnu na výrobu tradičních dřevěných plachetnic dhow.
  • Plavba na tradiční plachetnici dhow s drinkem či večeří při západu slunce.
9. den

Po ranním koupání a relaxaci na pláži nás čeká návrat do hlavního města Stone Town . Cestou absolvujeme tzv. Spice Tour – výlet s výkladem o pěstování koření a tropického ovoce spojený s ochutnávkami (např. muškátový oříšek, pepřovník, chlebovník různolistý – žakie, vanilka pravá, skořicovník, hřebíčkovec vonný, kakaovník pravý apod.).

Večerní procházka po městě s výkladem a doprovodem místního průvodce (Palác zázraků, stará ománská pevnost, dům Dr. Livingstona, rodný dům Freddieho Mercuryho, orientální tržiště tržiště). Ubytování ve stylovém hotelu přímo v historickém centru.

10. den

V případě časové rezervy (umožní-li to letový řád) lze fakultativně zařadit lodní výlet na ostrov Changuu (bílé pláže, kolonie želv obrovských), nebo procházku po naučné stezce v lesní a mangrovové rezervaci Jozani Forest s výskytem endemického druhu gueréz červených či kočkodanů diadémových, případně volný program ve městě (nákup suvenýrů, odpočinek na pláži...).

Rozloučení se Zanzibarem, letecky zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ