Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Slovinským Krasem k Jadranu na kole

Etapová cyklistika s podporou autobusu
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
14. 6. – 23. 6. 201910 dní-1%10 880 Kč10 990 Kč9 890 Kč11310911
Základní cena -1%10 880 Kč10 990 KčFirst-minute sleva do 14. 3. 2019.
Dětská cena do 15 let-1%9 890 Kč9 990 KčFirst-minute sleva do 14. 3. 2019.
Služby za příplatek
7x večeře (v kempu, zajištěna kuchařem CK Adventura)1 050 Kč

Popis

Na kolo nasedneme v Julských Alpách a dojedeme na něm až k moři. Přestože budeme mít k dobru 1200 výškových metrů, vůbec to neznamená, že nebudeme šlapat i do kopce. A slovinský Kras (který světu pro svoji geologickou jedinečnost věnoval tento název jako obecné označení) ozdobí jízdu k moři krásnými zážitky. Kromě několika světoznámých jeskyní je krajinou turisty dosud neobjevenou a nabízí špičkové cyklistické terény. Po zvlněných vrcholových partiích, zbrázděných hlubokými údolími a bílými skalními ostrohy, se kroutí malebné asfaltky, střídané občas štěrkošotolinovými úseky. Hojné vinice (vinná réva si jako jediná kulturní plodina dokáže vydobýt vodu ukrytou pod skalnatým povrchem) se zde střídají s loučkami, lesními remízky a elegantními porosty jalovců. Z vrcholků kopců zde shlížejí do kraje historická městečka a zapomenuté vesničky. A jako bonbonek na závěr si vychutnáme poklidné dny u moře.

Na co se můžete těšit?

 • Etapově s doprovodným autobusem
 • Ubytování v kempech, snídaně
 • Z Julských Alp až k moři
 • Horská sedla i údolí, propasti a jeskyně
 • Průjezd vinařskou oblastí

Program

 • 1.–2. den

  Noční přejezd do Itálie, vyložení kol v sedle Sella Nevea (1190 m), kolem Predilského jezera (960 m) a přes sedlo Predel (1156 m) do Slovinska, sjezd do kempu (300 m) s koupáním v kaňonu nejkrásnější slovinské řeky Soči; možnost velehorských odboček (asfalt) pod Montaš (do 1600 m) a pro cyklistické nenasyty pod Mangrt (do 2055 m).

 • 3. den

  Cyklistika v podhůří Julských Alp s možností zdolání sedla Vršič (1611 m), výlet k pramenu Soči či pěší výlet podél řeky přes krásné soutěsky; zájemci mohou na řece Soča absolvovat různé vodní sporty (fakultativně).

 • 4. den

  Přes hřeben Trnovski Gozd (var. 700, nebo 1000 m) do vinařské Vipavské kotliny (60 km).

 • 5. den

  Krasem do Koziny - výběr z několika tras (výškově 300 až 500 m), středověké městečko Štanjel, slavný hřebčín Lipica, Škocjanské jeskyně .

 • 6. den

  Krasem do Chorvatska a Istrií k moři: krásné vesničky, Motovun, městečko opevněné na vrcholku kopce, dojezd k moři do kempu poblíž starého přímořského městečka Novigrad (zde dvě noci).

 • 7. den

  Koupání či individuální cyklistika v okolí Novigradu, možná návštěva Poreče; průzračná voda a mírně skalnaté pobřeží Istrie jsou vhodné i pro šnorchlování.

 • 8. den

  Ráno autobusem do Piranu - perly slovinského pobřeží Jadranu, prohlídka starého města a přístavu, přesun do Postojny, možnost prohlídky Postojenské jeskyně, ubytování v kempu.

 • 9.–10. den

  Závěrečná cykloetapa v krásné lesnaté krajině v okolí Postojny, cestou možnost prohlídky středověkého skalního Predjamského Gradu a další jeskyně Pivka Jama; noční přejezd, příjezd v ranních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK