Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Slovinským Krasem k Jadranu na kole

Etapová cyklistika s podporou autobusu
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
14. 6. – 23. 6. 201910 dní-3%10 660 Kč10 990 Kč9 690 Kč11310911
Základní cena -3%10 660 Kč10 990 KčFirst-minute sleva do 14. 1. 2019.
Dětská cena do 15 let-3%9 690 Kč9 990 KčFirst-minute sleva do 14. 1. 2019.
Služby za příplatek
6x večeře (v kempu, zajištěna kuchařem CK Adventura)900 Kč

Popis

Na kolo nasedneme v Julských Alpách a dojedeme na něm až k moři. Přestože budeme mít k dobru 1200 výškových metrů, vůbec to neznamená, že nebudeme šlapat i do kopce. A slovinský Kras (který světu pro svoji geologickou jedinečnost věnoval tento název jako obecné označení) ozdobí jízdu k moři krásnými zážitky. Kromě několika světoznámých jeskyní je krajinou turisty dosud neobjevenou a nabízí špičkové cyklistické terény. Po zvlněných vrcholových partiích, zbrázděných hlubokými údolími a bílými skalními ostrohy, se kroutí malebné asfaltky, střídané občas štěrkošotolinovými úseky. Hojné vinice (vinná réva si jako jediná kulturní plodina dokáže vydobýt vodu ukrytou pod skalnatým povrchem) se zde střídají s loučkami, lesními remízky a elegantními porosty jalovců. Z vrcholků kopců zde shlížejí do kraje historická městečka a zapomenuté vesničky. A jako bonbonek na závěr si vychutnáme poklidné dny u moře.

Na co se můžete těšit?

 • Etapově s doprovodným autobusem
 • Ubytování v kempech, snídaně
 • Z Julských Alp až k moři
 • Horská sedla i údolí, propasti a jeskyně
 • Průjezd vinařskou oblastí

Program

 • 1.–2. den

  Noční přejezd do Itálie, vyložení kol v sedle Sella Nevea (1190 m), kolem Predilského jezera (960 m) a přes sedlo Predel (1156 m) do Slovinska, sjezd do kempu (300 m) s koupáním v kaňonu nejkrásnější slovinské řeky Soči; možnost velehorských odboček (asfalt) pod Montaš (do 1600 m) a pro cyklistické nenasyty pod Mangrt (do 2055 m).

 • 3. den

  Cyklistika v podhůří Julských Alp s možností zdolání sedla Vršič (1611 m), výlet k pramenu Soči či pěší výlet podél řeky přes krásné soutěsky; zájemci mohou na řece Soča absolvovat různé vodní sporty (fakultativně).

 • 4. den

  Přes hřeben Trnovski Gozd (var. 700, nebo 1000 m) do vinařské Vipavské kotliny (60 km).

 • 5. den

  Krasem do Koziny - výběr z několika tras (výškově 300 až 500 m), středověké městečko Štanjel, slavný hřebčín Lipica, Škocjanské jeskyně .

 • 6. den

  Krasem do Chorvatska a Istrií k moři: krásné vesničky, Motovun, městečko opevněné na vrcholku kopce, dojezd k moři do kempu poblíž starého přímořského městečka Novigrad (zde dvě noci).

 • 7. den

  Koupání či individuální cyklistika v okolí Novigradu, možná návštěva Poreče; průzračná voda a mírně skalnaté pobřeží Istrie jsou vhodné i pro šnorchlování.

 • 8. den

  Ráno autobusem do Piranu - perly slovinského pobřeží Jadranu, prohlídka starého města a přístavu, přesun do Postojny, možnost prohlídky Postojenské jeskyně, ubytování v kempu.

 • 9.–10. den

  Závěrečná cykloetapa v krásné lesnaté krajině v okolí Postojny, cestou možnost prohlídky středověkého skalního Predjamského Gradu a další jeskyně Pivka Jama; noční přejezd, příjezd v ranních hodinách.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Doprava:

Po celou dobu zájezdu nás bude doprovázet autobus s vlekem, který může být podporou pro zkrácení trasy nebo případnou indispozici.

Noclehy a stravování:

Tento zájezd patří mezi několik posledních evropských zájezdů s ubytováním v kempech ve vlastních stanech. Je to dáno jeho charakterem - jedná se o etapové putování, což znamená, že se téměř každý den přesouváme. Bonusem těchto zájezdů je doprovodný tým, který zajišťuje snídaně (za příplatek večeře). Samozřejmostí je také minibar v podobě teplých i chlazených nápojů.

Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze přiobjednat i večeře (viz služba za příplatek) připravované naším kuchařem. Jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, zapékané brambory,... vše doplněno o čerstvou zeleninu (ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete si od nás zapůjčit vařič.

Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí.

V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie soupravy doprovodného týmu, vleku a stravování.

Povrch a profil:

ze dvou třetin asfalt, z jedné třetiny šotolina, profil členitý, ale nenáročný. Díky podpoře autobusu si můžete délku tras zvolit dle své chuti.

Minimální počet účastníků:

25

Nástupní místa:
Praha, Tábor, České Budějovice
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 05_Cyklo_autobus_vseobecne_pokyny_2019.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.