Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Aquileia

Aquileia

Dnes ospalé městečko (provincie Udine) s pouhými 3,5 tisíce obyvatel. Kdysi však bývalo významným politickým i kulturním centrem této oblasti Jadranu, sídlem biskupa.

Aquileiská historie (město bylo založeno už roku 181 př. n. l.) se několikrát dostala do přímého kontaktu s českými dějinami: v letech 1084/5−1086 byli zdejšími patriarchy (čestný titul biskupa v katol. církvi) Přemyslovec Svatobor, syn knížete Spytihněva II.; v letech 1350−1359 nemanželský syn Jana Lucemburského Mikuláš; v letech 1387−1394 Jan Soběslav, syn moravského Markraběte Jana Jindřicha. A v letech 1270−1276 vládl zdejší oblasti Přemysl Otakar II., tehdy tím České království získalo přístup k moři.

Od roku 1998 jsou nejcennější aquileiské památky součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit můžete archeologické vykopávky − fórum, amfiteátr; projděte se k částečně zachovanému říčnímu přístavu po římské Svaté cestě, ale i po městečku samotném a všimněte si, jak se v průběhu generací využíval stavební materiál: ve zdech uvidíte například kusy hlavic antických sloupů. Co však opominout nesmíte, je katedrála (duomo / basilica)! Byla postavena v 11. století na základech ze století 4. I ty z vás, které staré památky nebaví, ujišťujeme, že mozaiková výzdoba interiéru dochovaná z prvotního chrámu ze 4. století vás dostane.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.