Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Aquileia

Aquileia

Dnes ospalé městečko (provincie Udine) s pouhými 3,5 tisíce obyvatel. Kdysi však bývalo významným politickým i kulturním centrem této oblasti Jadranu, sídlem biskupa.

Aquileiská historie (město bylo založeno už roku 181 př. n. l.) se několikrát dostala do přímého kontaktu s českými dějinami: v letech 1084/5−1086 byli zdejšími patriarchy (čestný titul biskupa v katol. církvi) Přemyslovec Svatobor, syn knížete Spytihněva II.; v letech 1350−1359 nemanželský syn Jana Lucemburského Mikuláš; v letech 1387−1394 Jan Soběslav, syn moravského Markraběte Jana Jindřicha. A v letech 1270−1276 vládl zdejší oblasti Přemysl Otakar II., tehdy tím České království získalo přístup k moři.

Od roku 1998 jsou nejcennější aquileiské památky součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit můžete archeologické vykopávky − fórum, amfiteátr; projděte se k částečně zachovanému říčnímu přístavu po římské Svaté cestě, ale i po městečku samotném a všimněte si, jak se v průběhu generací využíval stavební materiál: ve zdech uvidíte například kusy hlavic antických sloupů. Co však opominout nesmíte, je katedrála (duomo / basilica)! Byla postavena v 11. století na základech ze století 4. I ty z vás, které staré památky nebaví, ujišťujeme, že mozaiková výzdoba interiéru dochovaná z prvotního chrámu ze 4. století vás dostane.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.