Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Palmanova

Palmanova

Pětitisícové městečko na historické strategické cestě Grado−Aquileia−Udine, v provincii Udine. V roce 1960 bylo prohlášeno národní památkou. Opevněné město vybudovali v roce 1593 Benátčané. Má tvar pravidelné devíticípé hvězdy se třemi branami: Porta Udine, P. Cividale a P. Aquileia. Ve středu hvězdy je pravidelné šesticípé náměstí Piazza Grande, kde najdete i průčelí katedrály (duomo di Palmanova / il duomo del Redentore) z první poloviny 17. století. Projděte se po hradbách a určitě si prohlédněte zbytky antického vodovodu (l’Acquedotto) venku před udinskou branou. Byl postaven z bílého istrijského kamene a přiváděl do města vodu. Dnes se bojuje o jeho záchranu − jako na další italské památky i na tuto monumentální stavbu chybějí peníze.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.