Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Gorizia

Gorizia

Hlavní město stejnojmenné provincie, leží na italsko-slovinské hranici, na řece Isonzo (Soča) a má více než 35 tisíc obyvatel. Bohatá historie začala přibližně v 11. století, od roku 1500 patřila Habsburkům, byla však ještě několik let příčinou války s Benátčany. Za první světové války Goricí probíhala rakousko-italská fronta (sočská) a město bylo téměř zničeno. V roce 1919 získala Gorici Itálie, východní část města byla v roce 1947 odstoupena Jugoslávii − dnes se tato část nazývá Nova Gorica a je součástí Slovinska. Symbolem Gorice je středověký hrad pravděpodobně z 11. století, postavený na kopci nad městem. Vzhledem ke strategické pozici Gorice na frontě první světové války zde najdete nejen Museo della Guerra (Válečné muzeum), ale můžete navštívit i frontovou linii na řece Isonzo (Soča) a Sacrario Militare di Oslavia (vojenský hřbitov) asi 4 km severně od Gorice.

Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:
 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.