Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Udine

Udine

Podle sčítání lidu k 31. lednu 2012 mělo Udine 100 032 obyvatel. Je to hlavní město stejnojmenné provincie, a především Friuli − Furlánska. Leží v rovině (východní část Pádské nížiny), na dohled jsou Karnské Alpy, k moři to je pohodlných 50 km a ke slovinským hranicím necelých 20 km. Historickému centru vévodí náměstí (Piazza della Libertà) s původně gotickou radnicí a hodinovou věží, na ní hodiny odbíjejí Mauři podobně jako v Benátkách. V gotickém dómu z počátku 13. století (il duomo di Santa Maria Maggiore) později přestavěný) najdete výzdobu od slavného Benátčana malíře G. B. Tiepola z 18. století. Z Piazza della Libertà vyjděte na vršek nad ním, kde kromě pevnosti-hradu najdete úžasný výhled na velkou část Furlánska.

Udine žije fotbalem (Udinese Calcio), a pokud před místními mladými dámami zmíníte, že jste z Česka, zareagují okamžitě: Jankulovski! Marek Jankulovski, odchovanec Baníku Ostrava se přes Neapol a Udine dostal v roce 2005 do AC Milán, s nímž v roce 2007 vyhrál Ligu mistrů. V únoru 2012 kvůli zranění ukončil ve svých 34 letech sportovní kariéru.

 Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:

 

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.