Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Udine

Udine

Podle sčítání lidu k 31. lednu 2012 mělo Udine 100 032 obyvatel. Je to hlavní město stejnojmenné provincie, a především Friuli − Furlánska. Leží v rovině (východní část Pádské nížiny), na dohled jsou Karnské Alpy, k moři to je pohodlných 50 km a ke slovinským hranicím necelých 20 km. Historickému centru vévodí náměstí (Piazza della Libertà) s původně gotickou radnicí a hodinovou věží, na ní hodiny odbíjejí Mauři podobně jako v Benátkách. V gotickém dómu z počátku 13. století (il duomo di Santa Maria Maggiore) později přestavěný) najdete výzdobu od slavného Benátčana malíře G. B. Tiepola z 18. století. Z Piazza della Libertà vyjděte na vršek nad ním, kde kromě pevnosti-hradu najdete úžasný výhled na velkou část Furlánska.

Udine žije fotbalem (Udinese Calcio), a pokud před místními mladými dámami zmíníte, že jste z Česka, zareagují okamžitě: Jankulovski! Marek Jankulovski, odchovanec Baníku Ostrava se přes Neapol a Udine dostal v roce 2005 do AC Milán, s nímž v roce 2007 vyhrál Ligu mistrů. V únoru 2012 kvůli zranění ukončil ve svých 34 letech sportovní kariéru.

 Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:

 

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.