Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Trieste

Trieste

Největší přístav Jadranu a hlavní město celého autonomního regionu Friuli − Venezia Giulia, zárověň hlavní město provincie Trieste. Není to žádná rušná metropole, ale toto město s necelým čtvrtmilionem obyvatel má neuvěřitelný genius loci − je to kosmopolitní město na hranici mezi východem a západem. Působivosti mu dodává i jeho poloha, leží totiž na okraji krasové náhorní plošiny, která spadá prudce k moři. Od roku 1382 byl Terst součástí habsburské monarchie a jejím nejdůležitějším přístavem. Po druhé světové válce se stal v podstatě protektorátem OSN. V roce 1954 po vleklých politických sporech mezi tehdejší Jugoslávií a Itálií definitivně připadl Itálii.

Doporučujeme nechat si na Terst dostatek času. Zámek Miramare, který si dal mezi lety 1856–1860 vystavět Maxmilián I. Mexický, stojí na útesu nad mořem a působí pohádkově z dálky i z blízka. Prohléděte si Starý přístav a vodní „ulici“ Canal Grande, uprostřed náměstí Piazza dell’Unità d’Italia obdivujte barokní kašnu Fontana dei Quattro Continenti, zatímco na Piazza della Borsa klasicistní palác z roku 1806 − sídlo burzy. Zajímavé památky najdete pohromadě na Colle Capitolino (Kapitolský vrch) nad centrem města: kostel Santa Maria Maggiore, San Silvestro z 11. století, ale hlavně Basilica di San Giusto; Castello (hrad) i park (Parco della Rimembranza). Seběhněte z vršku na severoseverovýchod a v ulici Cesare Battisti 18 zakončete odpoledne v Caffè San Marco − kavárně, kde se scházeli umělci a kam svá díla chodili psát nejen italští a slovinští spisovatelé, ale třeba i James Joyse.

V krasovém okolí Terstu se nachází Grotta Gigante (slovinsky Briškovska jama) − obrovská krápníková jeskyně, vytvořená erozní aktivitou řeky Timavy. Tato říčka pramení ve Slovinsku, kde se nazývá Reka. Téměř polovinu svého toku (od pramene k ústí má 89 km) teče pod zemí. Do hlubin padá u slovinské vesnice Škocjan a tam mezi její výtvory patří i známý systém jeskyní Škocjanske jame. Mohutnou vyvěračkou ústí na povrch až na pobřeží Jadranu blízko vsi Duino (SZ od Terstu) a po několika stovkách metrů se vlévá do moře. Římané znali tuto vyvěračku pod názvem Fons Timavo a využívali ji jako zdroj spolehlivě pitné vody.

Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:
 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.