Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Trieste

Trieste

Největší přístav Jadranu a hlavní město celého autonomního regionu Friuli − Venezia Giulia, zárověň hlavní město provincie Trieste. Není to žádná rušná metropole, ale toto město s necelým čtvrtmilionem obyvatel má neuvěřitelný genius loci − je to kosmopolitní město na hranici mezi východem a západem. Působivosti mu dodává i jeho poloha, leží totiž na okraji krasové náhorní plošiny, která spadá prudce k moři. Od roku 1382 byl Terst součástí habsburské monarchie a jejím nejdůležitějším přístavem. Po druhé světové válce se stal v podstatě protektorátem OSN. V roce 1954 po vleklých politických sporech mezi tehdejší Jugoslávií a Itálií definitivně připadl Itálii.

Doporučujeme nechat si na Terst dostatek času. Zámek Miramare, který si dal mezi lety 1856–1860 vystavět Maxmilián I. Mexický, stojí na útesu nad mořem a působí pohádkově z dálky i z blízka. Prohléděte si Starý přístav a vodní „ulici“ Canal Grande, uprostřed náměstí Piazza dell’Unità d’Italia obdivujte barokní kašnu Fontana dei Quattro Continenti, zatímco na Piazza della Borsa klasicistní palác z roku 1806 − sídlo burzy. Zajímavé památky najdete pohromadě na Colle Capitolino (Kapitolský vrch) nad centrem města: kostel Santa Maria Maggiore, San Silvestro z 11. století, ale hlavně Basilica di San Giusto; Castello (hrad) i park (Parco della Rimembranza). Seběhněte z vršku na severoseverovýchod a v ulici Cesare Battisti 18 zakončete odpoledne v Caffè San Marco − kavárně, kde se scházeli umělci a kam svá díla chodili psát nejen italští a slovinští spisovatelé, ale třeba i James Joyse.

V krasovém okolí Terstu se nachází Grotta Gigante (slovinsky Briškovska jama) − obrovská krápníková jeskyně, vytvořená erozní aktivitou řeky Timavy. Tato říčka pramení ve Slovinsku, kde se nazývá Reka. Téměř polovinu svého toku (od pramene k ústí má 89 km) teče pod zemí. Do hlubin padá u slovinské vesnice Škocjan a tam mezi její výtvory patří i známý systém jeskyní Škocjanske jame. Mohutnou vyvěračkou ústí na povrch až na pobřeží Jadranu blízko vsi Duino (SZ od Terstu) a po několika stovkách metrů se vlévá do moře. Římané znali tuto vyvěračku pod názvem Fons Timavo a využívali ji jako zdroj spolehlivě pitné vody.

Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:
 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.