Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

San Daniele del Friuli

San Daniele del Friuli

Zhruba 25 km severozápadně od centra stejnojmenné provincie Udine je městečko San Daniele, má pouhých 8 tisíc obyvatel, krásnou katedrálu, ale zejména výbornou sušenou šunku proscuitto di San Daniele (čti prošúto), podobnou té parmské, podle mnohých znalců dokonce lepší. Nebo přinejmenším výbornou a specifickou − charakter této dobrotě dodává proces pomalého přirozeného zrání (12 měsíců) nasoleného vepřového masa, předtím se však musí nechat uležet pod tlakem, aby chuť tučných částí prolnula do těch libových. Samozřejmě neopomenutelným činitelem je i místní mikroklima, nanapodobitelné, neboť pouze v San Daniele se ideálně střetávají alpské vzdušné proudy s větry od Jadranského moře... Nicméně, rozhodně ochutnejte, s mnoha marketingovými prohlášeními budete nejspíš souhlasit. Prosciutto se podává většinou jako předkrm s čerstvými fíky nebo cukrovým melounem. Chutná k němu víno i pivo. A pozor − neodstraňujte tučné části plátků šunky. Právě ty totiž ucelují chuť prosciutta.

Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:

 

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.