Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Pordenone

Pordenone

Hlavní město stejnojmenné provincie, nejzápadnější v regionu FVG, leží v Pádské nížině. Má více než 51 tisíc obyvatel, a přestože je centrem průmyslu, najdete v něm klid a osobitého ducha starých latinských měst. Bývalý říční (řeka Noncello) přístav Portus Naonis patřil za krále Přemysla Otakara II. k Českému království, potom mu vládli Habsburkové, avšak v letech 1508−1797 patřil Benátkám. V centru města stojí za zhlédnutí il duomo di San Marco (katedrála) z poloviny 13. století, gotická radnice (municipio / il Palazzo Comunale) ze 13.−14. století a pod ní stojící Palazzo Ricchieri.

Místní obyvatele si příznivě nakloníte, když budete v místním uměleckém muzeu (Museo Civico d’Arte) obdivovat malby zdejšího rodáka jménem Giovanni Antonio de' Sacchis, zvaného Pordenone (1484−1539), asi nejvýznamějšího furlánského malíře. Pro diskusi nad šálkem espressa pro vás máme další tip: v Pordenone se narodil první Evropan, který pronikl do Tibetu. A proč to zmínit? Onen cestovatel se totiž jmenoval Odorik, řečený Čech (Odalricus Boëmus de Portu Naonis, asi 1280−1331), jeho otcem byl pravděpodobně český voják z posádky krále Otakara Přemysla II.

Jen pár kroků z městského centra a ocitnete se v přírodě, v parku u řeky (Parco Fluviale del Noncello) − nejlepší rozhled je z mostu Adama a Evy.

Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.