Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Pordenone

Pordenone

Hlavní město stejnojmenné provincie, nejzápadnější v regionu FVG, leží v Pádské nížině. Má více než 51 tisíc obyvatel, a přestože je centrem průmyslu, najdete v něm klid a osobitého ducha starých latinských měst. Bývalý říční (řeka Noncello) přístav Portus Naonis patřil za krále Přemysla Otakara II. k Českému království, potom mu vládli Habsburkové, avšak v letech 1508−1797 patřil Benátkám. V centru města stojí za zhlédnutí il duomo di San Marco (katedrála) z poloviny 13. století, gotická radnice (municipio / il Palazzo Comunale) ze 13.−14. století a pod ní stojící Palazzo Ricchieri.

Místní obyvatele si příznivě nakloníte, když budete v místním uměleckém muzeu (Museo Civico d’Arte) obdivovat malby zdejšího rodáka jménem Giovanni Antonio de' Sacchis, zvaného Pordenone (1484−1539), asi nejvýznamějšího furlánského malíře. Pro diskusi nad šálkem espressa pro vás máme další tip: v Pordenone se narodil první Evropan, který pronikl do Tibetu. A proč to zmínit? Onen cestovatel se totiž jmenoval Odorik, řečený Čech (Odalricus Boëmus de Portu Naonis, asi 1280−1331), jeho otcem byl pravděpodobně český voják z posádky krále Otakara Přemysla II.

Jen pár kroků z městského centra a ocitnete se v přírodě, v parku u řeky (Parco Fluviale del Noncello) − nejlepší rozhled je z mostu Adama a Evy.

Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.