Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Cividale del Friuli

Cividale del Friuli

Městečko na řece Natisone v provincii Udine, na úpatí Julských Alp, má více než 11,6 tisíce obyvatel. Ve standardizované furlánštině se město nazývá Cividât, slovinsky Čedad a latinsky to bylo Forum Julii − kolem roku 50 město založil samotný Julius Caesar. Ostatně z názvu Forum Iulii je odvozeno i pojmenování celé oblasti − Friuli.

Nejznámější památkou je Ďáblův most přes zelené a průzračné vody řeky Natisone z poloviny 15. století. Ke stavbě mostu se váže legenda v různých verzích. Podle jedné z nich pomáhal ďábel při stavbě mostu a jako odměnu si vyžádal první duši, která most přejde. Obyvatelé města však přes dokončený most pustili jako prvního přejít psa a tím zachránili všechny lidské duše ve městě.

 Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.