Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Cividale del Friuli

Cividale del Friuli

Městečko na řece Natisone v provincii Udine, na úpatí Julských Alp, má více než 11,6 tisíce obyvatel. Ve standardizované furlánštině se město nazývá Cividât, slovinsky Čedad a latinsky to bylo Forum Julii − kolem roku 50 město založil samotný Julius Caesar. Ostatně z názvu Forum Iulii je odvozeno i pojmenování celé oblasti − Friuli.

Nejznámější památkou je Ďáblův most přes zelené a průzračné vody řeky Natisone z poloviny 15. století. Ke stavbě mostu se váže legenda v různých verzích. Podle jedné z nich pomáhal ďábel při stavbě mostu a jako odměnu si vyžádal první duši, která most přejde. Obyvatelé města však přes dokončený most pustili jako prvního přejít psa a tím zachránili všechny lidské duše ve městě.

 Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.