Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

La tour Eiffel

La tour Eiffel

Eiffelova věž byla postavena v letech 1887–89 u příležitosti Světové výstavy a stého výročí velké francouzské revoluce a až do roku 1930 byla s výškou 300,65 metru nejvyšší stavbou světa. Pařížané tuto stavbu nejprve nenáviděli a označovali ji za trn v oku. Od té doby se stala symbolem města a ročně ji navštíví skoro 7 milionů lidí. Věž má tři plošiny, na které jezdí výtahy vedené třemi nohami, ve čtvrté noze jsou pak schodiště pro pěší. Maximální oscilace vrcholu je i při velmi silném větru pouhých 12 cm a výška věže může vlivem teplot kolísat až o 18 cm. Při optimální viditelnosti lze z vrcholu dohlédnout do vzdálenosti 70 km. K betonovým základům jsou pilíře upevněny sedmimetrovými šrouby a každých sedm let probíhají nátěry konstrukce, při nichž se spotřebuje asi 50–60 t barvy.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.