Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

La tour Eiffel

La tour Eiffel

Eiffelova věž byla postavena v letech 1887–89 u příležitosti Světové výstavy a stého výročí velké francouzské revoluce a až do roku 1930 byla s výškou 300,65 metru nejvyšší stavbou světa. Pařížané tuto stavbu nejprve nenáviděli a označovali ji za trn v oku. Od té doby se stala symbolem města a ročně ji navštíví skoro 7 milionů lidí. Věž má tři plošiny, na které jezdí výtahy vedené třemi nohami, ve čtvrté noze jsou pak schodiště pro pěší. Maximální oscilace vrcholu je i při velmi silném větru pouhých 12 cm a výška věže může vlivem teplot kolísat až o 18 cm. Při optimální viditelnosti lze z vrcholu dohlédnout do vzdálenosti 70 km. K betonovým základům jsou pilíře upevněny sedmimetrovými šrouby a každých sedm let probíhají nátěry konstrukce, při nichž se spotřebuje asi 50–60 t barvy.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.