Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Panicale

Panicale

Na to, jak je městečko malé (necelých 6 tisíc obyvatel), obsahuje spoustu zajímavostí a krás, i když spíše lokálního významu. Za prvé, a hlavně, je městečko samo o sobě jednou velkou pevností. Už jen to stačí k tomu, aby se zhmotnila představa středověkého města na kopci. Starobylou atmosféru podtrhuje řada krásných církevních i světských staveb.

Z těch církevních je zajímavý kostel Chiesa di San Sebastián, zejména díky fresce Umuční sv. Sebastiana, kterou vytvořil sám Perugino. Poměrně nově byla v kostele objevena další freska od dalšího významného umělce: Madona na trůně od Raffaela.

Ze světských budov je obzvláště sympatické divadlo Teatro Cesare Caporali, které bylo započato v 17. století, ale v přestavbách se na něm odráží i st. 18. a 19. Vzniklo současně se založením „mládežnické organizace,“ kdy panikalští konstruktivně zapřáhli své potomky do smysluplné činnosti. V zakládací listině se doslova píše:per fuggire l'ozio ed unire gli animi, což je v překladu: uniknouti zahálce a spojiti duše. Chytré a pokrokové. V současnosti se tu pořádají koncerty, zvláště v létě.

Město bývalo a v menším rozměru dosud je sídlem uměleckého řemesla, krajkářství. Důkazem toho je muzeum Del Tulle, které předvádí tradiční krajky. Předvádí je v krásném prostředí odsvěceného kostela Chiesa SantAgostino. Krom vystavovných krajek a tylu tu můžete obdivovat i fresovou výzdobu.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.