Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Panicale

Panicale

Na to, jak je městečko malé (necelých 6 tisíc obyvatel), obsahuje spoustu zajímavostí a krás, i když spíše lokálního významu. Za prvé, a hlavně, je městečko samo o sobě jednou velkou pevností. Už jen to stačí k tomu, aby se zhmotnila představa středověkého města na kopci. Starobylou atmosféru podtrhuje řada krásných církevních i světských staveb.

Z těch církevních je zajímavý kostel Chiesa di San Sebastián, zejména díky fresce Umuční sv. Sebastiana, kterou vytvořil sám Perugino. Poměrně nově byla v kostele objevena další freska od dalšího významného umělce: Madona na trůně od Raffaela.

Ze světských budov je obzvláště sympatické divadlo Teatro Cesare Caporali, které bylo započato v 17. století, ale v přestavbách se na něm odráží i st. 18. a 19. Vzniklo současně se založením „mládežnické organizace,“ kdy panikalští konstruktivně zapřáhli své potomky do smysluplné činnosti. V zakládací listině se doslova píše:per fuggire l'ozio ed unire gli animi, což je v překladu: uniknouti zahálce a spojiti duše. Chytré a pokrokové. V současnosti se tu pořádají koncerty, zvláště v létě.

Město bývalo a v menším rozměru dosud je sídlem uměleckého řemesla, krajkářství. Důkazem toho je muzeum Del Tulle, které předvádí tradiční krajky. Předvádí je v krásném prostředí odsvěceného kostela Chiesa SantAgostino. Krom vystavovných krajek a tylu tu můžete obdivovat i fresovou výzdobu.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.