Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Todi

Todi

Todi se nachází téměř uprostřed středoitalského regionu Umbria na jednom z pahorků, asi 35 km jižně od Perugie. Město leží na výrazném návrší nad levým břehem řeky Tibery. Je hlavním mezi ostatními menšími osídleními a tváří se jako model pro pohlednici. Dokonce si ho roku 1990 vybral americký profesor architektury R. N. Levine jako model „udržitelného města“ budoucnosti. Todi je členem sdružení měst Cittaslow, která podporují omezení spěchu a obnovu života v malých městech. Jak příkladné!

Trocha historie

Původní italické Umbry vystřídali Etruskové a po nich přišli zase Římané. Už v té době prý mělo město dvojité hradby a nedobyl je ani Hannibal. Ve středověku se přidalo další opevnění. Obzvláště pěkně jsou zachovalé vstupní brány jako Porta Romana nebo Porta Perugina.

Památky

V rozsahu nenáročné procházky, která se bude pravděpodobně točit kolem Piazza del Popolo, si můžeme vychutnat další půvabnou ukázku středověku. Dominuje tu jako obvykle katedrála, ale snaží se jí konkurovat Palazzo del Capitano v lombardském stylu. Pokud vstoupíme, ocitneme se ve světě fresek, uměleckých děl a různých expozic vypovídajících o životě v Todi a okolí v průběhu staletí.

Velkou zajímavostí a vlastně i technickou památkou je vodovodní systém z římské doby – Cisterne Romane. Součástí bylo 12 podzemních nádrží, které sloužily až do středověku!

Dalším náměstím, které nelze minout bez povšimnutí, je Piazza Umberto s kostelem San Fortunato. Rozhodně stojí zato vejít a prohlédnout si Masoliniho fresky. A když už tam člověk je, tak proč nevystoupat na zvonici Campanille di San Fortunato a nepokochat se výhledem do kraje? Další možností pro sáhodlouhé výhledy je Parco della Rocca, což je park situovaný ve staré pevnosti nad Todi.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.