ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Castiglione del Lago

Castiglione del Lago

Prastaré městečko se pěkně usadilo v kopci na západním břehu jezera, aby se mohlo narcisticky prohlížet v jeho vodách. Původně sice bylo malou etruskou osadou, ale dnes má 15 tisíc obyvatel, plus nějaký ten návštěvník. Castiglione se honosí mnoha cennými tituly, například: Město oleje, Město vína, I Borghi più belli d'Italia, což je soutěž v kategorii Nejkrásnější město Itálie a tzv. Cittàslow, tj. něco jako Město pohodového života.

Do historického jádra je nutné pěkně vystoupat. Rázem se ocitnete v jiném světě, pohoda čiší z každého koutu. Orientace je velmi jednoduchá. Centrum tvoří jedna hlavní ulice, lemovaná krámky obvyklými starobylými kulisami. V příladě Castiglione jsou oživené obchůdky, kde nabízejí k ochutnání místní druhy sýrů. Těžko odolat a lahůdku nekoupit. Obzvláště v podvečer tu je milo.

Na Piazza Gramsci se nabízí ke shlédnutí vévodský palác Palazzo della Corgna, račte vstoupit a prohlédnout si vzácné fresky ze 16. století. Ovšem opravdovou dominantou celého města je pětiúhelníková pevnost Rocca del Leone ze 13. století. Je totiž vynikajícím příkladem středověké vojenské architektury.

 Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii: