ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Trasimenské jezero

Trasimenské jezero

Trasimenské jezero (italsky Lago Trasimeno) je svou rozlohou 128 km2 a průměrem 54 km největším jezerem na Apeninském poloostrově a čtvrtým největším v Itálii. Nicméně jeho největší hloubka dosahuje sotva 8 m. Je napájeno malými přítoky a odvodňováno kanálem vedoucím prostřednictvím Chiany do Tiberu.

Jezero je tekutým srdcem stejnojmenného regionu, leskne se uprostřed venkovské krajiny, obklopeno kopci a slunečnicovými poli. Do regionu patří osm samosprávných obcí, z nichž stupně vítězů v kategorii AUTENTICKÝ PŮVAB UMBRIE obsadily: Castiglione del Lago, Panicale a Citta della Pieve.

Trasimenské jezero má celkem 3 ostrovy.

Isola Minore: je nejmenší, veřejnosti nepřístupný protože je v soukromém vlastnictví

Isola Maggiore: je prostřední co do velikosti. Jako jediný je obydlen. Na ostrově je malebná rybářská vesnička z cca 40 trvale žijícími rodinami, které se živí rybolovem, výrobou tradičních krajek a dnes také turistickým ruchem. Na ostrově není žádný automobilový provoz.

Isola Polvese: Největší ze tří ostrovů má plochu 69,6 ha. Od konce 50. let není obydlen a je prohlášen veřejným vědecko-didaktickým přírodním parkem. Najdeme zde některé historické památky - klášter S. Secondo, kostel S.Giulio a zámek ze 17. století. Zajímavé jsou i nádrže osazené vodními rostlinami. Spojení lodí je možné jen ze San Feliciano.

Historická událost – Hannibalovo vítězství

Světodějné proslulosti se oblasti dostalo roku 217 př. Kr. kdy Hannibal porazil u městečka Tuoro sul Trasimeno římské vojsko vedené konzulem Flaminiem. Stalo se to nejspíš u místa, které dnes nese jméno Sanguineto (místo krve) nebo Ossaia (místo kostí). Římané, které Hannibal vylákal do dokonale připravené léčky, utrpěli naprostý debakl a na jejich straně padlo šestnáct tisíc vojáků včetně velitele. Cesta na Řím byla volná.

Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii: