Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Trasimenské jezero

Trasimenské jezero

Trasimenské jezero (italsky Lago Trasimeno) je svou rozlohou 128 km2 a průměrem 54 km největším jezerem na Apeninském poloostrově a čtvrtým největším v Itálii. Nicméně jeho největší hloubka dosahuje sotva 8 m. Je napájeno malými přítoky a odvodňováno kanálem vedoucím prostřednictvím Chiany do Tiberu.

Jezero je tekutým srdcem stejnojmenného regionu, leskne se uprostřed venkovské krajiny, obklopeno kopci a slunečnicovými poli. Do regionu patří osm samosprávných obcí, z nichž stupně vítězů v kategorii AUTENTICKÝ PŮVAB UMBRIE obsadily: Castiglione del Lago, Panicale a Citta della Pieve.

Trasimenské jezero má celkem 3 ostrovy.

Isola Minore: je nejmenší, veřejnosti nepřístupný protože je v soukromém vlastnictví

Isola Maggiore: je prostřední co do velikosti. Jako jediný je obydlen. Na ostrově je malebná rybářská vesnička z cca 40 trvale žijícími rodinami, které se živí rybolovem, výrobou tradičních krajek a dnes také turistickým ruchem. Na ostrově není žádný automobilový provoz.

Isola Polvese: Největší ze tří ostrovů má plochu 69,6 ha. Od konce 50. let není obydlen a je prohlášen veřejným vědecko-didaktickým přírodním parkem. Najdeme zde některé historické památky - klášter S. Secondo, kostel S.Giulio a zámek ze 17. století. Zajímavé jsou i nádrže osazené vodními rostlinami. Spojení lodí je možné jen ze San Feliciano.

Historická událost – Hannibalovo vítězství

Světodějné proslulosti se oblasti dostalo roku 217 př. Kr. kdy Hannibal porazil u městečka Tuoro sul Trasimeno římské vojsko vedené konzulem Flaminiem. Stalo se to nejspíš u místa, které dnes nese jméno Sanguineto (místo krve) nebo Ossaia (místo kostí). Římané, které Hannibal vylákal do dokonale připravené léčky, utrpěli naprostý debakl a na jejich straně padlo šestnáct tisíc vojáků včetně velitele. Cesta na Řím byla volná.

Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.