ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vánoce a Silvestr na kole v jižním Vietnamu

Na kole v deltě Mekongu
dovolená na kole2 středně náročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
18. 12. 2022 – 3. 1. 202317 dní21342301

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

Na co se můžete těšit?

  • Na dosah rušnému životu na Mekongu
  • Saigon (Ho Či Minovo město)a NP Cat Tien
  • Gurmánské zážitky jedinečné vietnamské kuchyně
  • Závěrečná relaxace na plážích ostrova Phu Quoc
  • Ubytování v turistických hotelech se snídaní, doprovodný autobus

Popis

Atraktivní krajina jižního Vietnamu překypující vláhou, šťavnatě zelenými rýžovými políčky, tropickým ovocem všech barev a tvarů, živoucími vesničkami vonícími po netradiční směsi koření nám poskytne zázemí pro vyhledávaný aktivní odpočinek na sklonku roku.

Naši cestu zahájíme v Saigonu - živoucí metropoli kombinující moderní život velkoměsta se složitou a pestrou minulostí.  Pohnutou válečnou historii země si připomeneme u tunelů Vietcongu v Cu Chi. V NP Cat Tien budeme mít možnost zažít pravou vietnamskou džungli a na břehu Jihočínského moře zase možnost pozorovat život tradičních rybářských vesniček. Několik atraktivních cyklistických dní strávíme v deltě Mekongu - po úzkých betonových cestičkách, vratkých lávkách či na palubě lokálních přívozů budeme zakoušet autentický život na březích tohoto pulzujícího veletoku naší planety.

Jak už je u našich vánočních zájezdů tradicí, neochudíme vás ani o závěrečné plážové radovánky, tentokrát na kouzelném ostrově Phu Quoc.

Program

1.–2. den

Letecky Praha-Saigon; transfer z letiště do hotelu a ubytování na 2 noci; individuální program v Saigonu podle času příletu.

3. den

První cyklistický výlet v okolí Saigonu; systém tunelů Cu Chi – síť více než 250 km úzkých tunelů vybudovaných v době vietnamské války (40 km); Saigon – koloniální francouzská architektura (pošta, radnice, bývalý prezidentský palác, katedrála Notre Dame); kavárničky, tržnice a životem kypící ulice vietnamské jižní metropole.  

4. den

Přejezd busem do oblasti Dinh Quan; na kole rovinatou zemědělskou venkovskou krajinou až k řece Dong Nai, kterou přeplavíme místním trajektem a dostaneme se tak na okraj NP Cat Tien; cestou oběd na místní tržnici a návštěva vesnice s minoritním etnikem Ta Lai (50 km).

5. den

NP Cat Tien - dopoledne pěší procházka po nejrozsáhlejší rezervaci deštných lesů v jižním Vietnamu, podél krokodýlích bažin; odpoledne vyjížďka po okolních farmách (30 km).

6. den

Busem do Tanh Linh a dále na kole přes přírodní rezervaci Nui Ong až k moři v oblasti mysu Ke Ga; ubytování na dvě noci v blízkosti moře (40-60 km).

7. den

Volný den u moře nebo na kole do města Phan Thiet a dále krajinou "saharských" písečných dun do Mui Né; zpět busem (0-50 km).

8. den

Na kole kolem slaných polí a farem na dračí ovoce do rybářského městečka La Gi s neuvěřitelnou flotilou plavidel všech možných tvarů, barev a velikostí; dále přírodní rezervací s mangrovovými porosty až do Binh Chau; dojezd busem do My Tho - naší vstupní brány do oblasti delty Mekongu (65 km).

9. den

Na kole po úzkých venkovských cestičkách klikatících se uvnitř palmových hájů; podél vodního kanálu Mo Cay lemovaného pro region typickými továrničkami na zpracování vláken z kokosových skořápek (70 km).

10. den

Velkolepá kmérská pagoda Ang u jezera Ba Om; na kole pokračujeme venkovskou krajinou, pro níž jsou v této oblasti typická rýžová políčka a sady s pomerančovníky; poslední km před Can Tho absolvujeme kvůli velkému provozu busem; atypický nocleh v rustikálním eco-guesthousu (62 km).

11. den

Lodí na jeden z posledních tradičních asijských plovoucích trhů Cai Rang a dále do Phong Dien, kde se vylodíme; odtud pokračujeme už na kole venkovskou cestou mezi vesničkami a ovocnými sady až ptačí zahradě v Thot Not; busem do hotelu (65 km).

12. den

Po snídani návštěva místního plovoucího trhu Long Xuyen a transfer do Tan Hiep; poslední cyklistická etapa k archeologickému areálu Oc Eo z 6. stol. – hlavnímu městu velkolepé říše Fu-nan zabírající celou deltu Mekongu; na kole podél vodního kanálu Thoaiha až do Rach Gia; večer zabalení kol (65 km).

13.-15. den

Lodí (již bez kol) na ostrov Phu Quoc a ubytování na 3 noci; množství fakultativních programů: koupání, půjčení mopedu, šnorchlování, návštěva továrničky na výrobu rybí omáčky.

16-17. den

Vnitrostátní přelet do Saigonu a odtud letecky do Prahy.

Podmínky