Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Le Monastier-Sur-Gazeille

Le Monastier-Sur-Gazeille

Le Monastier-Sur-Gazeille (monastié sür gazel), jméno této vesnice se odvozuje od benediktinského kláštera, který právě zde založil počátkem 7. st. Svatý Calmin, hrabě z Auvergne. Po jeho dokončení se sám stal jeho prvním opatem. Jeho následovník Svatý Théofrede byl roku 728 zabit při nájezdu Saracénů. Během tohoto nájezdu byl klášter téměř zničen, ale po několika letech se ho podařilo obnovit do původního stavu. Součástí klášterního komplexu je i překrásný románský kostel z 11. st.

Ve vesnici (naproti poště) se také nachází památník skotského romanopisce Roberta Louise Stevensona, který právě v Monastier začínal r. 1878 svou dvanáctidenní pěší pouť s tvrdohlavou oslicí, později zachycenou v cestopise Putování s oslicí po Cévennách. Dnes můžete jeho kroky následovat po značené cestě. Máte dokonce možnost půjčit si na tuto pouť osla.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.