Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

St-Nectaire

St-Nectaire

Město St-Nectaire (sen nektér) ve skutečnosti tvoří dvě vesnice, dnes seskupené pod jeden společný název. Jedná se o mladší lázeňské letovisko St-Nectaire-le-Bas (Dolní St-Nectaire) a starší vesnici St-Nectaire-le-Haut (Horní St-Nectaire), jejíž dominantou je krásný románský kostel St-Nectaire. Ten byl postaven kolem roku 1160 a je typickým představitelem románské architektury v Auvergne s nádhernou sochařskou výzdobou. Zájemci mohou zavítat také do jeskyní Grottes du Mont Cornadore, kde nechali Římané postavit veřejné lázně, jejichž léčivé účinky si můžete vyzkoušet i dnes.

Jméno "St-Nectaire" nese od 17. století také proslulý sýr, vyráběný jak z pasterovaného, tak i nepasterovaného kravského mléka, které již po staletí produkuje speciální plemeno salerských krav. Sýr se formuje do tvaru kola o průměru 21 cm a tloušťky 5 cm, váží zhruba 1.7 kg a na výrobu jednoho kusu je potřeba asi 15 litrů mléka. Navštívíte-li Maison du Saint-Nectaire, dozvíte se vše o jeho historii i výrobě. Zavítáte také do sklepů, kde sýry zrají, a na konci prohlídky některé z nich i ochutnáte.

V dolním St-Nectaire se nacházejí termální lázně s více než 40 prameny, jejichž teplota se pohybuje od 8 do 56°C. Prameny se využívají k léčbě ledvinových a metabolických onemocnění. Za vidění stojí především Fontaines Pétrifiantes - vodní gejzír o teplotě 50°C.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.