Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

St-Nectaire

St-Nectaire

Město St-Nectaire (sen nektér) ve skutečnosti tvoří dvě vesnice, dnes seskupené pod jeden společný název. Jedná se o mladší lázeňské letovisko St-Nectaire-le-Bas (Dolní St-Nectaire) a starší vesnici St-Nectaire-le-Haut (Horní St-Nectaire), jejíž dominantou je krásný románský kostel St-Nectaire. Ten byl postaven kolem roku 1160 a je typickým představitelem románské architektury v Auvergne s nádhernou sochařskou výzdobou. Zájemci mohou zavítat také do jeskyní Grottes du Mont Cornadore, kde nechali Římané postavit veřejné lázně, jejichž léčivé účinky si můžete vyzkoušet i dnes.

Jméno "St-Nectaire" nese od 17. století také proslulý sýr, vyráběný jak z pasterovaného, tak i nepasterovaného kravského mléka, které již po staletí produkuje speciální plemeno salerských krav. Sýr se formuje do tvaru kola o průměru 21 cm a tloušťky 5 cm, váží zhruba 1.7 kg a na výrobu jednoho kusu je potřeba asi 15 litrů mléka. Navštívíte-li Maison du Saint-Nectaire, dozvíte se vše o jeho historii i výrobě. Zavítáte také do sklepů, kde sýry zrají, a na konci prohlídky některé z nich i ochutnáte.

V dolním St-Nectaire se nacházejí termální lázně s více než 40 prameny, jejichž teplota se pohybuje od 8 do 56°C. Prameny se využívají k léčbě ledvinových a metabolických onemocnění. Za vidění stojí především Fontaines Pétrifiantes - vodní gejzír o teplotě 50°C.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.