Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Francouzské středohoří

Francouzské středohoří

Auvergne (overň) je krajem v samém srdci Francie, kde se snoubí malebná, po staletí kultivovaná krajina, s impozantní scenérií horských pásem, vyhaslých vulkánů a sopečných jezer. Na východě regionu je klima velmi nevlídné. Na severu se nachází vrchoviny Madeleine, Forez a Livradois, jejichž kulaté vrcholy i dnes pokrývají převážně lesy a tam, kde lesy vystřídaly pastviny, se pasou stáda ovcí. Jih zabírá čedičová plošina Velay, s průměrnou nadmořskou výškou 1000m. Úrodná půda je zde tak vzácná, že nížina kolem Le Puy, zavlažovaná řekou Loirou, působí téměř jako oáza. Na západě regionu horská pásma Mont Domes, Mont Dore a Cantal tvoří pozoruhodnou krajinu formovanou sopečnými velikány a ledovcovými jezery. Nejvyšší z vulkánů, Puy de Sancy, tyčící se do výšky 1885 metrů, je nejvyšší horou celé centrální Francie.

Voda je jedním z hlavních zdrojů bohatství v Auvergne. Jejích blahodárných účinků si byli vědomi již staří Římané a dnes se v oblasti Puy-de-Dôme a Vichy nachází 1/3 všech francouzských minerálních pramenů. Auvergne má velice různorodou krajinu, s rozsáhlými lesy a rašeliništi a specifickou flórou a faunou. Na horských pastvinách lze spatřit nepřeberné množství horských květin, v rozsáhlých lesích žije celá řada ohrožených dravců.

Pohoří Cévennes (seven) se od Auvergne na první pohled výrazně liší. Zdejší klima je teplejší a sušší, krajina je více zalesněná a dlouhá úzká údolí často přinášejí ničivé lokální povodně.

Zajímavá místa francouzského středohoří

Dovolená s Adventurou do francouzského středohoří

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.