Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Mende

Mende

Město Mende (mánd) se na březích řeky Lot rozkládalo už v době římské. Ve 3. století se jeskyně na nedaleké hoře Mont Mimat stala útočištěm svatého Privata, který se zde ukrýval před Barbary. Od té doby je Mende významným poutním místem. Nejhorší časy Mende zažilo za krutovlády fanatického protestanta kapitána Merleho, který byl během náboženských válek ve Francii guvernérem Lozère. Největší dominantou Mende je bezesporu impozantní katedrála ze 14. století, v níž se nachází kdysi největší zvon v celém křesťanském světě zvaný Non Pareille (Nepřekonatelný) o hmotnosti 20 tun. Poté, co nechal kapitán Merle katedrálu pobořit, z něj zbylo pouze 2,5m vysoké srdce, nad nímž můžete žasnout vedle hlavního vchodu do centrální lodi.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.