Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Mende

Mende

Město Mende (mánd) se na březích řeky Lot rozkládalo už v době římské. Ve 3. století se jeskyně na nedaleké hoře Mont Mimat stala útočištěm svatého Privata, který se zde ukrýval před Barbary. Od té doby je Mende významným poutním místem. Nejhorší časy Mende zažilo za krutovlády fanatického protestanta kapitána Merleho, který byl během náboženských válek ve Francii guvernérem Lozère. Největší dominantou Mende je bezesporu impozantní katedrála ze 14. století, v níž se nachází kdysi největší zvon v celém křesťanském světě zvaný Non Pareille (Nepřekonatelný) o hmotnosti 20 tun. Poté, co nechal kapitán Merle katedrálu pobořit, z něj zbylo pouze 2,5m vysoké srdce, nad nímž můžete žasnout vedle hlavního vchodu do centrální lodi.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.