Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Alghero

Alghero

Přímořské lázně na západním pobřeží ostrova založené roku 1354 katalánskými kolonisty, kteří zde až do roku 1720 měli samostatné správní sídlo. Ještě dnes je ve městě znát španělský vliv - obyvatelstvo hovoří katalánským dialektem, ve staré části města jsou ulice označeny v katalánštině, v architektuře je to zejména goticko-katalánský sloh kostelů a paláců.

Prohlídka starého města začíná u Brány Porta a Terra (1) s mohutnou věží (uvnitř je městské muzeum). Na stejnojmenném náměstí jsou veřejné sady Giardini publici se sochou historika a literáta Giuseppe Manno. Do historického jádra města se vchází branou Porta a Mare (9). Úzkou ulicí Carla Alberta dojdeme na náměstí Duomo s katedrálou (7) ve stylu katalánské gotiky s monumentálním portálem a osmibokou zvonicí. Nedaleko se nachází palác Casa Doria (6). Na začátku ulice Carla Alberta najdeme kostel sv. Františka (2) ze 14.st., kostel sv. Michala (3) ze 17.st. s kopulí zdobenou polychromovanou majolikou (interiér nyní už bude po rekonstrukci) a Biblioteca civica se vzácnými katalánskými knihami. Na konci téže ulice na náměstí Sulis je mohutná věž Torre dell´Espero Reyal (4), součást městského opevnění svědčícího o někdejším významu města, které mělo podle slov admirála Nelsona nejlepší přírodní přístav na Středozemním moři.

Dnes je Alghero přímořské letovisko s písečnými plážemi a borovým lesíkem a skalní kulisou Porto Conte a Capo Caccia v severním okraji zátoky. Zde se vypíná nad mořem přes 300 metrů vysoká skalní stěna a nacházejí se tu největší a nejpůsobivější mořské krápníkové jeskyně. Nejkrásnější z nich - Grotta di Nettuno je přístupná lodí nebo po 654 schodech z parkoviště.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie:

 

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.