Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Poloostrov Sinis

Poloostrov Sinis

Chráněná oblast pobřežních lagun (sard. salina, stagno) - Stagno di Sale Porcus, Stagno de is Benas, Saline Manna, Stagno di Cabras, Stagno di Mistras. Celá oblast lagun kolem Oristana zaujímá asi 6 tisíc hektarů. Sladké, slané i poloslané laguny tu vznikaly oddělením pobřežní části písečnými kosami, zanášením území při ústí řek nebo periodickými přívaly vody mezi písečné duny, často bez přímého spojení s mořem. Některé z nich přes léto zcela vysychají (Sale Porcus, Salina Manna aj.)

Polostrov Sinis je jedním z nejzajímavějších středomořských přírodních regionů, zahrnující různé biotopy. Jsou to vlhké slatinné oblasti nebo území s pouštním charakterem, dunami a slanými nebo sladkoslanými lagunami a svébytnou vegetací. V rákosovém porostu žije velké množství druhů ptactva, např. růžoví plameňáci, slatinní sokoli, lysky, mořské koroptve, jespáci, korsičtí rackové a jiní. Oblast je odedávna využívána k rybolovu nebo jako saliny k těžbě mořské soli.

Od roku 1971 je na základě Ramsarské konvence tato oblast vyhlášena jako chráněná rezervace s mezinárodním významem zejména pro vodní ptactvo.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie:

 

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.