Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Poloostrov Sinis

Poloostrov Sinis

Chráněná oblast pobřežních lagun (sard. salina, stagno) - Stagno di Sale Porcus, Stagno de is Benas, Saline Manna, Stagno di Cabras, Stagno di Mistras. Celá oblast lagun kolem Oristana zaujímá asi 6 tisíc hektarů. Sladké, slané i poloslané laguny tu vznikaly oddělením pobřežní části písečnými kosami, zanášením území při ústí řek nebo periodickými přívaly vody mezi písečné duny, často bez přímého spojení s mořem. Některé z nich přes léto zcela vysychají (Sale Porcus, Salina Manna aj.)

Polostrov Sinis je jedním z nejzajímavějších středomořských přírodních regionů, zahrnující různé biotopy. Jsou to vlhké slatinné oblasti nebo území s pouštním charakterem, dunami a slanými nebo sladkoslanými lagunami a svébytnou vegetací. V rákosovém porostu žije velké množství druhů ptactva, např. růžoví plameňáci, slatinní sokoli, lysky, mořské koroptve, jespáci, korsičtí rackové a jiní. Oblast je odedávna využívána k rybolovu nebo jako saliny k těžbě mořské soli.

Od roku 1971 je na základě Ramsarské konvence tato oblast vyhlášena jako chráněná rezervace s mezinárodním významem zejména pro vodní ptactvo.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie:

 

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.