ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Poloostrov Sinis

Poloostrov Sinis

Chráněná oblast pobřežních lagun (sard. salina, stagno) - Stagno di Sale Porcus, Stagno de is Benas, Saline Manna, Stagno di Cabras, Stagno di Mistras. Celá oblast lagun kolem Oristana zaujímá asi 6 tisíc hektarů. Sladké, slané i poloslané laguny tu vznikaly oddělením pobřežní části písečnými kosami, zanášením území při ústí řek nebo periodickými přívaly vody mezi písečné duny, často bez přímého spojení s mořem. Některé z nich přes léto zcela vysychají (Sale Porcus, Salina Manna aj.)

Polostrov Sinis je jedním z nejzajímavějších středomořských přírodních regionů, zahrnující různé biotopy. Jsou to vlhké slatinné oblasti nebo území s pouštním charakterem, dunami a slanými nebo sladkoslanými lagunami a svébytnou vegetací. V rákosovém porostu žije velké množství druhů ptactva, např. růžoví plameňáci, slatinní sokoli, lysky, mořské koroptve, jespáci, korsičtí rackové a jiní. Oblast je odedávna využívána k rybolovu nebo jako saliny k těžbě mořské soli.

Od roku 1971 je na základě Ramsarské konvence tato oblast vyhlášena jako chráněná rezervace s mezinárodním významem zejména pro vodní ptactvo.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie: