Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Santissima Trinita di Saccargia

Santissima Trinita di Saccargia

Česky kostel Nejsvětější Trojice. Tento pisánský kostel náležel původně ke kamaldulskému opatství, jehož ruiny na jižní straně kostela dávají tušit jeho někdejší význam. Dnes stojí daleko od jakékoli osady na silnici mezi Sassari a Olbií v katastru obce Codrongianus.

Byl postaven ve 12. století toskánskými a lombardskými mistry z černých a bílých kvádrů a je nejkrásnější ukázkou pisánského stavebního slohu na Sardinii. V průčelí kostela ozdobeném pestrou keramikou se nachází vstupní arkáda se třemi oblouky ozdobenými kamennými intarziemi s květy a loveckými výjevy. Střední arkáda leží na sloupech s výrazně plastickými hlavicemi v podobě zvířat. Vysoká štíhlá zvonice se sdruženými okny odvozená z lombardské tradice byla vytvořena až v poslední fázi výstavby.

Interiér je prostý jednolodní chrám s příčnou lodí a jednoduchým trámovým stropem. V absidě se nachází dobře zachované fresky ze 13. století od neznámého sardinského mistra. Uprostřed je Kristus sedící na trůnu, po straně anděl, dole panna Maria, apoštolové a scény z Ježíšova života. Tyto fresky představují asi nejlépe zachovanou památku tohoto druhu na ostrově.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie:

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.