Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Bosa

Bosa

Přístavní městečko ležící na západním pobřeží Sardinie při ústí řeky Temo, která je zde splavná asi v 10 km úseku. Díky říčnímu přístavu a úrodné zátoce chráněné pahorky se stala v 17.st. centrem obchodu a řemesel. První historické zmínky pocházejí z punských nápisů, později se stalo římským městem Calmedia a ve středověku patřilo rodu Malaspinů. Poté padlo do španělského držení a získalo statut královského města.

Dosud se zachovaly městské hradby a nedaleká janovská pevnost (Castello Serravalle) založená rodem Malaspinů v roce 1112. Zajímavá je čtvrť Sa costa, která je přístupná pouze pěšky, protože más úzké svažité uličky a spousty schodů. Kamenné domky ve čtvrti Sas Concas na protějším břehu řeky jsou bývalé koželužské dílny. Atmosféru města dotváří křivolaké ulice, oblázkové dláždění, patricijské paláce s nádvořími a kovanými balkony, palmy na náměstí. Při pobřeží se rozkládá rekreační oblast Bosa Marina.

Nejvýznamnější stavbou v blízkém okolí je nejstarší románský kostel na Sardinii – San Pietro Extramuros z roku 1073, ležící mimo město. Figurální výzdoba na průčelí již naznačuje první gotické prvky.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie:

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.