Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Bosa

Bosa

Přístavní městečko ležící na západním pobřeží Sardinie při ústí řeky Temo, která je zde splavná asi v 10 km úseku. Díky říčnímu přístavu a úrodné zátoce chráněné pahorky se stala v 17.st. centrem obchodu a řemesel. První historické zmínky pocházejí z punských nápisů, později se stalo římským městem Calmedia a ve středověku patřilo rodu Malaspinů. Poté padlo do španělského držení a získalo statut královského města.

Dosud se zachovaly městské hradby a nedaleká janovská pevnost (Castello Serravalle) založená rodem Malaspinů v roce 1112. Zajímavá je čtvrť Sa costa, která je přístupná pouze pěšky, protože más úzké svažité uličky a spousty schodů. Kamenné domky ve čtvrti Sas Concas na protějším břehu řeky jsou bývalé koželužské dílny. Atmosféru města dotváří křivolaké ulice, oblázkové dláždění, patricijské paláce s nádvořími a kovanými balkony, palmy na náměstí. Při pobřeží se rozkládá rekreační oblast Bosa Marina.

Nejvýznamnější stavbou v blízkém okolí je nejstarší románský kostel na Sardinii – San Pietro Extramuros z roku 1073, ležící mimo město. Figurální výzdoba na průčelí již naznačuje první gotické prvky.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie:

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.