Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Cagliari

Cagliari

Hlavní město italského autonomního regionu Sardegna, největší obchodní a kulturní středisko ostrova s 220 000 obyvateli. Bylo založeno Féničany, přibližně ve stejné době jako Kartágo a pod jménem Karalis se stalo punskou kolonií a významným přístavem pro spojení s Masilií a Španělskem. V roce 238 př.K. se zde vylodili Římané, a vybudovali tu akvadukty, chrámy, lázně, divadla, přístavní zařízení a silniční spojení s jinými městy a Karálie se stala nejvýznamnějším městem ostrova.

V 7. století po vyhnání Vandalů i Byzantinců se Gialeto di Cagliari prohlásil králem Sardinie a rozdělil ostrov mezi sebe a své bratry na čtyři judikáty. Později město odolávalo nájezdům Saracénů z nedaleké Afriky. V 11. století město ovládli Pisané, které vystřídali aragonští, později španělští králové a od roku 1718 se Cagliari stalo hlavním městem Sardinského královstí v čele s vévodou Savojským a sídlem jeho následovníků Karla Emanuela IV. a Viktora Emanuela I. až do Napoleonovy porážky v roce 1814.

Z antické doby se zachovala punská nekropole a římský amfiteatr (11). Katedrála (5) v románském slohu pochází ze 13.-14.století, později byla barokně upravena, kampanila pochází ze 13.st. Mnohem starší je kostel Kosmy a Damiána z 5.-12.st (16).

Radnice (14) - (Palazzo Comunale) na náměstí Matteotti postavená ve stylu inspirovaném aragonskou gotikou byla obnovena po bombardování roku 1943. Před radnicí je široká via Roma a přístav. Napravo od radnice mírně stoupá třída Largo Carlo Felice s administrativními paláci, bankami a hotely, v horní části je socha krále Carla Felice a v pozadí Sloní věž (4) (Torre dell´Elefante) pojmenovaná podle sochy slona umístěné na konzoli. Věž nechala postavit Pisánská republika r.1307 sardinským architektem Capulou.

Po via Manno lze dostat k náměstí Constituzione a širokým schodištěm na terasu Umberta I. (1), postavenou na starých hradbách Castella (Bastione S. Rémy). Odtud je nádherná vyhlídka na město, záliv a okolní hory. Brána Porta Castello (2) se dvěma lvy vede směrem k univerzitě (3) -(Palazzo dell´Univerzita) s bohatou knihovnou a mineralogickým a botanickým muzeem založené papežem Pavlem V. roku 1605. Národní archeologické muzeum (8), nejbohatší na Sardinii, chová zvláště zajímavé sbírky uměleckých předmětů z prehistorie ostrova z nuragijského, punského i římského období. Nedaleko odtud se nachází další věž Torre S. Pancrazio (7).

Významnou každoroční akcí je v Cagliari veletrh Fiera Internazionale della Sardegna s přehlídkou typických produktů zdejšího průmyslu, zemědělství i lidové tvorby, který probíhá vždy od 12. do 23. března. Svátek Madonny di Bonaria, uznávané ochránkyně Sardinie a zvláště mořeplavců se slaví 24. dubna. v barokním kostele Santuario di Bonaria (17). Tradiční svátek Sant´Efisio s procesím v historických krojích se slaví od 1. do 4. května.

 Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie:

 

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.