ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Castelsardo

Castelsardo

Úchvatné středověké městečko postavené nad mysem v severní části Středozemního moře. Domečky pastelových barev jsou poskládané na břehu vysoko nad mořem. Castelsardo je významné místo pro Anglonu, zemědělskou oblast, která je sevřená mezi Gallura na východě a Logudoro na jihu a menším územím Romangia na západě.

Město založil janovský klan Doriů a pojmenoval ho Castelgenovese (Janovský hrad). Město bylo od počátku koncipováno jako pevnost. V roce 1326 je převzali Katalánci a Aragoňané a později ho přejmenovali na Castellaragonese. Piedmoňtané pak v roce 1767 změnili název na Castelsardo. Přes změny vlastníků se město, přestože původně určené jako pevnost, velkými vojenskými akcemi nevyznačovalo. Totéž se dá říci i o nejnovějších „invazích“. Vlastní lidé město dlouho opomíjeli, takže domy v centru jsou pomalu skupovány a renovovány Němci, Švýcary a dalšími cizinci. Město je proslulé pletením košíků, které si můžete v mnoha obchůdcích zakoupit.

Nejlepším doporučením pro Castelsardo je jenom se tak toulat hustou spletí uliček a pomalu jimi stoupat nahoru. Dominantním místem je středověký hrad Castello, lépe řešeno to, co z něj zbylo. Výhled (v jasném dni je možné spatřit Korsiku) je hezký vždycky.

 Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie: