Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Castelsardo

Castelsardo

Úchvatné středověké městečko postavené nad mysem v severní části Středozemního moře. Domečky pastelových barev jsou poskládané na břehu vysoko nad mořem. Castelsardo je významné místo pro Anglonu, zemědělskou oblast, která je sevřená mezi Gallura na východě a Logudoro na jihu a menším územím Romangia na západě.

Město založil janovský klan Doriů a pojmenoval ho Castelgenovese (Janovský hrad). Město bylo od počátku koncipováno jako pevnost. V roce 1326 je převzali Katalánci a Aragoňané a později ho přejmenovali na Castellaragonese. Piedmoňtané pak v roce 1767 změnili název na Castelsardo. Přes změny vlastníků se město, přestože původně určené jako pevnost, velkými vojenskými akcemi nevyznačovalo. Totéž se dá říci i o nejnovějších „invazích“. Vlastní lidé město dlouho opomíjeli, takže domy v centru jsou pomalu skupovány a renovovány Němci, Švýcary a dalšími cizinci. Město je proslulé pletením košíků, které si můžete v mnoha obchůdcích zakoupit.

Nejlepším doporučením pro Castelsardo je jenom se tak toulat hustou spletí uliček a pomalu jimi stoupat nahoru. Dominantním místem je středověký hrad Castello, lépe řešeno to, co z něj zbylo. Výhled (v jasném dni je možné spatřit Korsiku) je hezký vždycky.

 Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie:

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.