Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Castelsardo

Castelsardo

Úchvatné středověké městečko postavené nad mysem v severní části Středozemního moře. Domečky pastelových barev jsou poskládané na břehu vysoko nad mořem. Castelsardo je významné místo pro Anglonu, zemědělskou oblast, která je sevřená mezi Gallura na východě a Logudoro na jihu a menším územím Romangia na západě.

Město založil janovský klan Doriů a pojmenoval ho Castelgenovese (Janovský hrad). Město bylo od počátku koncipováno jako pevnost. V roce 1326 je převzali Katalánci a Aragoňané a později ho přejmenovali na Castellaragonese. Piedmoňtané pak v roce 1767 změnili název na Castelsardo. Přes změny vlastníků se město, přestože původně určené jako pevnost, velkými vojenskými akcemi nevyznačovalo. Totéž se dá říci i o nejnovějších „invazích“. Vlastní lidé město dlouho opomíjeli, takže domy v centru jsou pomalu skupovány a renovovány Němci, Švýcary a dalšími cizinci. Město je proslulé pletením košíků, které si můžete v mnoha obchůdcích zakoupit.

Nejlepším doporučením pro Castelsardo je jenom se tak toulat hustou spletí uliček a pomalu jimi stoupat nahoru. Dominantním místem je středověký hrad Castello, lépe řešeno to, co z něj zbylo. Výhled (v jasném dni je možné spatřit Korsiku) je hezký vždycky.

 Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie:

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.