ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Costa Smeralda

Costa Smeralda

Před rokem 1960 bylo toto gallurské pobřeží zcela opuštěným místem. Na dlouhých žulových výspách mezi zátokami nebylo nic kromě porostu macchie. V nejhorší bídě tu žilo jen několik pastevců ovcí.

V roce 1962 se toto pobřeží zalíbilo princi Karimu Agovi Khanovi a rozhodl se tu vybudovat letovisko. Od místních venkovanů koupil část pobřeží o rozloze 250 km2 s 55 km dlouhým pobřežím a začal s výstavbou luxusních hotelů, z nichž nejznámější je Cala di Volpe ve stejnojmenné zátoce.

Jeho cílem bylo vybudovat na dosud turistikou opomíjené Sardinii nové exkluzívní letovisko pro bohatou klientelu. Nechal zde vystavět několik malých vkusných hotýlků a vil v borových hájích podél celého pobřeží. Zároveň tu vznikla nová "vesnice" Porto Cervo, luxusní jachetní přístav, který je dnes střediskem tohoto pobřeží. Jeho dominantu tvoří bílý kostel Stella Maris s vyhlídkou na přístav. Druhým centrem je přístav Porto Rotondo v jižní části Smaragdového pobřeží.

Pro oblast Smaragdového pobřeží navrhli architekti nový stavební styl, který v sobě sjednocuje hlavní stavební prvky venkovské architektury Sředomoří. Costa Smeralda s golfovým hřištěm a přístavem pro jachty se stala hlavním hnacím motorem pro cestovní ruch na ostrově, který zdaleka nezachází všude s mořem a krajinou tak citlivě jako tady.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie: