Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

La Caprera

La Caprera

Název znamená Kozí ostrov, je to druhý největší ostrov souostroví La Maddalena a je přírodní rezervací. Spojení na ostrov je lodí ze sardinského přístavu Palau na ostrov La Maddalenu (cca 30 min) a poté linkovým autobusem po mostě přes úžinu Passo della Moneta (cca 20 min). Na ostrově se nachází poslední usedlost hrdiny dvou kontinentů Giuseppe Garibaldiho - je zpřístupněna jako muzeum a v zahradě jsou hroby jeho rodiny. Garibaldiho dcera Clelie se dožila 92 let a ostrov věnovala státu.

„Caprera je žulový ostrov, sluncem zaplavený a větrem vysoušený. Ideální pro lidi trpící artrózou. Nebyl tam přístav, jen nouzové přístaviště mezi skalami. A nebyly tam vládní úřady a nebyli tam četníci. Jenom pastevci v chatrčích u úpatí jediného kopce Tigellene a dvojice anglických výstředníků jako vystřižená z Lawrencova románu, manželé Collinsovi: ona byla bohatá dáma a on její bývalý podkoní. Pak už jenom slavný korzický bandita Pietro Ferracciolo.

Garibaldimu se ostrov zalíbil a půlku ho koupil. Smlouva byla podepsána 29. prosince 1955. Uteklo však ještě osmnáct měsíců, než se tam mohl konečně usadit…

…Slavný Bílý dům na Capreře byl postaven v hrubém jihoamerickém stylu, byl přízemní, měl čtyři místnosti a plochou střechu. Vystavěl ho Garibaldi vlastníma rukama, ale ne sám. Práce řídil dokonce jeden bývalý kněz, jeho věrný druh, který se líp vyznal v cihlách a vápnu, než v evangeliu. V boji byl poslušen svého velitele, ale na staveništi kraloval on. Generál mu dělal nádeníka a říkal: "Provedu". Byl zachvácen nadšením. Před dostavěním domu žil ve stanu s Menottim, který už byl dost velký, aby mu pomáhal, a všude, kde objevil sáh půdy, vysazoval ovocné stromy nebo boby, které mu velice chutnaly.

Jako všude na takových místech i tady byla problémem voda. Bylo třeba vyhloubit velice hluboké studně a na čerpání bylo třeba parního stroje. Nikdy jí však nebylo tolik, aby se jí mohlo plýtvat. Garibaldi nebyl nijak přísný správce svého majetku. Pokusil se chovat včely, aniž se v tom vyznal, a pak ovce a dobytek, což mu přišlo draze, protože skoro všechno krmivo musil dovážet až ze Sardinie. Pořídil si malou zahrádku, snesl do ní z okolí zem a vítr mu ji zase odnášel...“ (MONTANELLI - NOZZA: Garibaldi. MF 1977)

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie:

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.