ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

La Maddalena

La Maddalena

Je název souostroví, jeho největšího ostrova a města na tomto ostrově. Souostroví je kromě stejnojmenného ostrova a mnoha malých ostrůvků a útesů tvořeno dalšími šesti hlavními ostrovy: Caprera, S. Stefano, Spargi, Budelli, S. Maria a Razzoli. Stovky zdejších ostrovů, ostrůvků a skalisek představují zbytky potopeného přirozeného mostu mezi Korsikou a Sardinií. Kromě dvou největších jsou všechny neobydlené.

Tato oblast byla navštěvována již od pravěku, v dobách římského impéria byly ostrovy nazývány Insulae Cunicolariae a ve středověku Carugi nebo Intermedie. Dnes jsou ostrovy přitažlivé svou malebností, mořem i plážemi, klimatem a povětrnostními podmínkami vhodnými pro jachting a windsurfing.

Ostrov La Maddalena byl ve 13. století základnou Pisy, stálé obyvatelstvo se tu usadilo až okolo 15. století. V polovině 18. století si z něj Savojští udělali opevněnou základnu a od roku 1783 byl opěrným bodem loďstva, v 18. st. zde během námořní války mezi Francií a Anglií kotvily lodi admirála Nelsona. U ostrova ztroskotal v roce 1793 francouzský pokus o invazi, kterého se účastnil i tehdejší velitel dělostřelectva Napoleon Bonaparte.

Správním centrem ostrova je stejnojmenné město a přístav la Maddalena. Je také sídlem Mariny Militare (vojenské námořnictvo). V Muzeu námořní archeologie Nino Lamboglia jsou nálezy z římské galéry, která ve 3. století ztroskotala u ostrova Spargi.

 Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie: