Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

La Maddalena

La Maddalena

Je název souostroví, jeho největšího ostrova a města na tomto ostrově. Souostroví je kromě stejnojmenného ostrova a mnoha malých ostrůvků a útesů tvořeno dalšími šesti hlavními ostrovy: Caprera, S. Stefano, Spargi, Budelli, S. Maria a Razzoli. Stovky zdejších ostrovů, ostrůvků a skalisek představují zbytky potopeného přirozeného mostu mezi Korsikou a Sardinií. Kromě dvou největších jsou všechny neobydlené.

Tato oblast byla navštěvována již od pravěku, v dobách římského impéria byly ostrovy nazývány Insulae Cunicolariae a ve středověku Carugi nebo Intermedie. Dnes jsou ostrovy přitažlivé svou malebností, mořem i plážemi, klimatem a povětrnostními podmínkami vhodnými pro jachting a windsurfing.

Ostrov La Maddalena byl ve 13. století základnou Pisy, stálé obyvatelstvo se tu usadilo až okolo 15. století. V polovině 18. století si z něj Savojští udělali opevněnou základnu a od roku 1783 byl opěrným bodem loďstva, v 18. st. zde během námořní války mezi Francií a Anglií kotvily lodi admirála Nelsona. U ostrova ztroskotal v roce 1793 francouzský pokus o invazi, kterého se účastnil i tehdejší velitel dělostřelectva Napoleon Bonaparte.

Správním centrem ostrova je stejnojmenné město a přístav la Maddalena. Je také sídlem Mariny Militare (vojenské námořnictvo). V Muzeu námořní archeologie Nino Lamboglia jsou nálezy z římské galéry, která ve 3. století ztroskotala u ostrova Spargi.

 Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Sardinie:

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.