Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

To nejlepší z Provence

Na co se můžete těšit?

  • Antické a středověké památky jižní Francie
  • Jedinečné jeskyně a kaňony
  • Arles , Avignon , Pont du Gard , římské divadlo v Orange
  • Vinné sklípky a místní gastronomie
  • Malá skupina cestovatelů

Popis

Provence je legenda. Neuvěřitelné množství úchvatných historických památek (z nichž mnohé si vysloužily kredit UNESCO), přírodních zajímavostí a nádherných krajinných scenerií, věhlasná gastronomie a vynikající vína, moře a slunce. Vše tu spolu existuje v podmanivé symbióze na relativně malém území. Něco takového nenajdeme snad nikde jinde na světě. Provence se nám představí již ve své plné kráse, ale ještě téměř bez turistů.

Program

1. den

Letecky z Prahy do Marseille dle zajištěného spojení, přesun na ubytování v Provence.

2. den

Cesta nádherným kaňonem řeky Ardèche, zastávka u přírodního vápencového „mostu" Pont d´Arc, výhledy na tyrkysové vody řeky, četné vedlejší kaňony; návštěva prehistorické jeskyně Chauvet , přesná kopie jeskyně s jedinečnou výzdobou pravěkých maleb srovnatelnou s jeskyněmi Altamira a Lascaux; poté pokračování do krasové jeskyně Aven d´Orgnac s nádhernou výzdobou tvořenou stalaktity a stalagmity, cestou zpět zastávka v městečku "na útesu" Aiguèze.

3. den

Avignon – někdejší sídlo papežů obehnané hradbami, monumentální gotický Papežský palác, slavný most svatého Bénézeta z 12. století a mnoho dalších památek; Pont du Gard, slavný akvadukt s nejvyšším mostem, jaký kdy Římané postavili, návštěva malebného historického města Uzès s mnoha paláci a náměstím lemovaným podloubími.

4. den

Lubéron – cesta nádherným vápencovým pohořím s dubovými a cedrovými lesy, ozdobeným malebnými vesničkami; postupně navštívíme městečko Gordes se zámkem z 16. století a úchvatnou polohou na kopci, v údolí ukrytý a levandulí obklopený románský klášter Sénanque a domy v barvě okru proslavený Roussillon.

5. den

Výlet do kaňonu řeky Hérault s výhledem na Ďáblově mostě, prohlídka monumentální krasové jeskyně Grotte de Clamouse s množstvím podzemních jezer a říček; jedinečná skalní vesnice St. Guilhem le Désert – poutní místo na Svatojakubské cestě s krásným souborem středověké architektury v čele s románským klášterem.

6. den

Les Baux de Provence, jedno z nejpřitažlivějších míst celé Provence, městečko rozložené na skalách, zakončené zříceninami hradu na jejich vrcholu, možná návštěva audiovizuální projekce ve starém bauxitovém lomu Carriėres de Lumiėres, nebo romantických trosek opatství Montmajour; Arles město středověké i antické, s římskou arénou a divadlem; nekropole Alyscamps, místa spojená s pobytem malíře Vincenta van Gogha; zastávka u známého van Goghova zvedacího mostu; St. Rémy de Provence s někdejším opatstvím a nemocnicí St. Paul de Mausole, kde van Gogh namaloval svá stěžejní díla.

7. den

Vaison la Romaine s impozantními troskami někdejšího římského města, hradem a středověkou čtvrtí plnou kamenných domů a fontán; výjezd na horu Mont Ventoux (1 912 m), která se stala symbolem Provence pro svůj jedinečný rozhled po širokém okolí; město Orange s jedinečně zachovalým římským divadlem a Vítězným obloukem oslavujícím císaře Tiberia; během cesty možné zastávky v některém ze zdejších vyhlášených vinařství.

8. den

Odjezd do Marseille a odlet dle zajištěného spojení.

Podmínky