ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Sardinie – smaragdový ostrov na kole

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
22. 9. – 2. 10. 202211 dní15 990 Kč14 990 Kč11120203

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO S MOŽNOSTÍ DOPLNĚNÍ PRO ŽENU! autobusem

Základní cena 15 990 Kč
Dětská cena do 15 let14 990 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný4 000 Kč
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)500 Kč

        Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu.

lůžko ve 4lůžkové kajutě (obě cesty)1 100 Kč
Připojištění karantény Covid-19286 Kč
24. 9. – 1. 10. 20228 dní24 490 Kč23 490 Kč11120204

AKTUÁLNĚ PLNO! letecky

26. 5. – 5. 6. 202211 dní --- 11120201

autobusem

AKTUÁLNĚ PLNO - další místa pouze na vyžádání 

28. 5. – 4. 6. 20228 dní --- 11120202

MÍSTA POUZE NA VYŽÁDÁNÍ - letecky

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt u moře s podporou autobusu, možnost letecké dopravy
  • Apartmány s kuchyňkou, i pro necyklisty
  • Alghero a Neptunova jeskyně, Castelsardo, Arzachena a prehistorické památky
  • Ostrov Asinara a souostroví La Maddalena
  • Moře všech odstínů modré a zelené, divoké skalní fantazie a nekonečné bílé pískové pláže, zátoky a útesy

Popis

Sardinie – druhý největší středomořský ostrov nabízí překrásnou kombinaci moře, zvlněné krajiny, bílých písků, gurmánských dobrot a výjimečné historie. Krajina je poseta tisíci nuraghe (kamenné stavby) svědčícími o tom, že lidé si zdejší příjemné klima užívají již po tisíciletí. Sardinie má něco pro každého. Ten, kdo si chce odpočinout u moře, je sváděn stovkami pláží všech velikostí a tvarů a nepřestává být okouzlen tolika odstíny modré a tyrkysové, kolik si ani neuměl představit. Ten, kdo se s námi bude vydávat na cyklistická dobrodružství, si bude užívat toulky po mírně hornaté krajině, projíždět se podél mořských útesů a za příjemného mořského vánku se vystavovat slunci a slaným osvěžením. Bydlíme v Isola Rossa, v pohodlných apartmánech v malém rybářském městečku, odkud vyjíždíme hvězdicovitě do okolí. Navštívíme úchvatnou Neptunovu jeskyni odhalenou v útesu, historická města (Alghero, Castelsardo, Arzachena), která si dnes už jen užívají starou slávu a současný klid a pohodu. Trajekty přeplujeme na souostroví Maddalena, kde budou dokonalé italské silnice víceméně už jen pro nás. Uvidíme, kde si užíval Garibaldi, když už ho přestalo bavit bojovat a kde si dnes užívá ta nejbohatší smetánka světa. Ocitneme se na místech, která byla po staletí izolována a dnes se chlubí endemickou faunou – Isola Asinara. A tak jako všude v Itálii, i na Sardinii budeme ochutnávat, rozplývat se a žasnout nad chutností, čerstvostí a bohatostí místní kuchyně. Sardiníe je pro mnohé láska na první pohled... láska, která zůstává...

Program

1.–2. den

Autobusová varianta: večerní odjezd z Prahy a noční přejezd do Itálie; v případě časové rezervy prohlídka Pisy (Náměstí zázraků, šikmá věž); noční trajekt z Livorna na Sardinii.

3. den

Autobusová varianta: ranní přesun z přístavu do rybářského městečka Isola Rossaubytování, cyklistický nebo pěší program v okolí nebo lenošení na okolních plážích s kulisou divokých útesů; letecká varianta: odlet z Prahy do Olbie, transfer do Isola Rossa a připojení ke skupině (0–20 km).

4. den

Cyklistika na Capo Caccia s návštěvou Neptunovy jeskyně, možnost vyjížďky v přírodní rezervaci Porto Conte, prohlídka katalánského města Alghero s možností koupání na jeho dlouhých plážích (30–50 km).

5. den

Z přístavu Palau trajektem na souostroví La Maddalena: cyklistický okruh v NP Arcipelago di La Maddalena, růžové skalní útvary, malebné pláže; na kole po hrázi na ostrov Caprera – Garibaldiho usedlost, piniové lesy, divoká krajina a pláže v karibském stylu (30–60 km).

6. den

Jedna z nejzachovalejších a nejmonumentálnějších památek prehistorických obyvatel Sardinie Nuraghe Majori; na kole přes měsíční údolí Valle de la Luna zpět do Isola Rossa (40 km).

7. den

Příjemná cyklistika sardinským vnitrozemím: Arzachena – jedno z center nuragické kultury; pravěká svatyně Malchittu; dolmen Coddu Vecchiu; nekropole Li Muri; hrobka obrů Li Loghi; poloostrov Isuledda – ráj windsurfařů; famózní pobřeží Costa Smeralda oblíbené mezi nejen italskými milionáři; překrásná skalní vyhlídka Capo d´Orso (40–60 km).

8. den

Na kole nebo autobusem do skalního města Castelsarda vystavěného na útesu nad mořem; krátká zastávka u neobvyklé skalní formace Roccia Elefante; individuální cyklistika v okolí dlouhých písčitých pláží Badesi či Costa Paradiso; procházka přes macchie k pláži Marinedda nebo náročnější výlety za Trinità d'Agultu (30–80 km).

9. den

Celodenní výlet do unikátní přírodní rezervace na ostrově Asinara: nedávno zpřístupněné izolované vojenské území, nyní útočiště želv a bílých oslíků a neporušených macchiových porostů; koupání na krásných opuštěných plážích (0–36 km).

10.–11. den

Letecká varianta: transfer na letiště do Olbie a odlet do Prahy; autobusová varianta: odpolední návštěva Porto Aranci, přilehlých pláží s možností výstupu na skalní vyhlídku; noční trajekt na pevninu, příjezd následující den ve večerních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK