ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Z Horní Provence na Azurové pobřeží na kole

dovolená na kole2 středně náročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
8. 7. – 19. 7. 202212 dní11033201

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s podporou autobusu
  • Ubytování v kempech s polopenzí
  • Vinohrady, sklípky a levandulová pole
  • Monumentální kaňony Verdon a Var
  • Závěrečné koupání v moři u St. Tropez

Popis

Horní Provence představuje velkolepost hlubokých skalních kaňonů, dávající vyniknout malebnosti podhorských luk s koberci květin a stády ovcí. Pestrobarevný obraz je zarámovaný až kdesi na vzdáleném obzoru bílými vrcholky Alp. Postupně se budeme spouštět dolů z hor, krajem vinic a levandulových polí se přiblížíme až místům, kudy kráčela historie. Prohlédneme si opevněná města i středověké památky, vykoupeme se v řekách i jezerech a pak ucítíme vůni moře. Azurové pobřeží nám nabídne bizarní koktejl tichých horských vesniček uprostřed vinic, jen kousek vzdálených od rušných přímořských letovisek francouzské Riviéry. A bude jen na vás, zda závěrečné dny strávíte lenošením na pláži, nebo si projedete pověstné křivolaké silničky, po kterých četníci ze St. Tropez honili lumpy.

Program

1.–3. den

Odjezd kolem poledne, noční přejezd do Entrevaux; dva dny v Entrevaux: prohlídka citadely, cyklistika v okolí - Gorges de Daluis (francouzské Colorado) a Gorges de Cians podél řeky Var (40–85 km).

4. den

Malebnými silničkami vinoucími se borovými lesy a soutěskou řeky Faye k přehradnímu jezeru Lac de Castillon – možnost koupání (30–55 km).

5. den

Typicky provensálské městečko Castellane a kostel Notre Dame du Roc, tyčící se nad městem, horní údolí Verdonu – možnost koupání (40 km).

6. den

Po hraně velkého kaňonu Verdon, jednoho z nejhlubších v Evropě, s impozantními výhledy (55 km).

7. den

Odpočinkový den u azurového jezera St. Croix, možnost cyklovýletů po okolí - návštěva vesničky Moustiers Sainte Marie, zapůjčení lodiček v kaňonu Verdon.

8. den

Levandulová pole v okolí jezera St. Croix, malebné Aups, divoké kaskády a vodopád u Sillans – možnost koupání (40 km).

9. den

Skalní hrad v Cotignacu, oblastí růžového vína Cȏte de Provence se zastávkou v nádherně zachovalém cisterciáckém klášteře Thoronet (50 km).

10. den

Opuštěnými silničkami Massif des Maures, lemovanými korkovými duby a jedlými kaštany, do "francouzských Benátek" Port Grimaud (35/75 km).

11.–12. den

Den u moře v zátoce u St. Tropez – světově proslulá četnická stanice, středověká citadela, přístav s luxusními jachtami. Odpočinek a koupání; podvečerní odjezd, návrat následující den odpoledne.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK