Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

St-Michel-De-Cuxa

St-Michel-De-Cuxa

Městečko Prades získalo věhlas díky St-Michel-De-Cuxa (sanmišel d kuša), překrásnému raně románskému klášteru. Opatství, jeden z nejstarších příkladů klášterní architektury, založili benediktini v roce 878 a rychle si získalo věhlas po celé Francii a Španělsku. Masivní zdi kostela vysvěceného roku 974 jsou prolomeny charakteristickými podkovovými oblouky nesoucími jasné známky maurského vlivu. Křížová chodba ze skvrnitého růžového mramoru s úžasně dekorovanými hlavicemi sloupů byla přistavěna ve 12. století. Po Velké francouzské revoluci bylo opatství ponecháno osudu a proslulé plastiky rozkradeny. V roce 1913 objevil americký umělec George Grey Bernard několik hlavic začleněných do místních budov. V roce 1925 je koupilo Metropolitan Museum of Art v New Yorku, kde tvoří jádro Cloisters Museum - věrné rekonstrukce románského opatství v severní části Manhattanu.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.