Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

St-Michel-De-Cuxa

St-Michel-De-Cuxa

Městečko Prades získalo věhlas díky St-Michel-De-Cuxa (sanmišel d kuša), překrásnému raně románskému klášteru. Opatství, jeden z nejstarších příkladů klášterní architektury, založili benediktini v roce 878 a rychle si získalo věhlas po celé Francii a Španělsku. Masivní zdi kostela vysvěceného roku 974 jsou prolomeny charakteristickými podkovovými oblouky nesoucími jasné známky maurského vlivu. Křížová chodba ze skvrnitého růžového mramoru s úžasně dekorovanými hlavicemi sloupů byla přistavěna ve 12. století. Po Velké francouzské revoluci bylo opatství ponecháno osudu a proslulé plastiky rozkradeny. V roce 1913 objevil americký umělec George Grey Bernard několik hlavic začleněných do místních budov. V roce 1925 je koupilo Metropolitan Museum of Art v New Yorku, kde tvoří jádro Cloisters Museum - věrné rekonstrukce románského opatství v severní části Manhattanu.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.