Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Carcassonne

Carcassonne

Carcassonne je působivé středověké město, jehož pohádkové věže a hradby ční nad řekou Aude a Dolním městem (Basse Ville). První osada zde vznikla už v 6. století př.n.l. díky strategické poloze tohoto místa mezi Atlantikem a Středozemním mořem, na významné cestě mezi Pyrenejským poloostrovem a zbytkem Evropy. V 1. století před Kristem zde Římané založili důležitý vojenský tábor. V 6. století se ho zmocnili Gótové a posléze Arabové, které v 8. století porazil Pipin Krátký. Ve 12. století, na vrcholu slávy, mu vládli Trencavelové, kteří vybudovali hrad a místní katedrálu. Pokusy o navázání příměří a pyrenejská smlouva roku 1659, která posunula francouzsko-španělskou hranici, nechaly skvělý systém opevnění chátrat a upadat. Do své původní podoby bylo zrekonstruováno až v 19. století.

Château Comtal se řadí mezi nejznámější stavby v Carcassonne. Tato pevnost v pevnosti je obehnána vodním příkopem. Basilique St-Nazaire je románsko-gotická katedrála, jejíž stavba byla zahájena již v roce 1096 za Papeže Urbana II. Nachází se zde slavný kámen, na němž je prý vyobrazeno obléhání Carcassonne křižáky roku 1209. Významné jsou i vitráže ze 13. a 14. století.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Languedoc

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.