Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Perpignan

Perpignan

V původně katalánském Perpignanu (perpiňanu) (115 000 obyvatel) vládne jednoznačně jižanská atmosféra. Promenádu podél řeky Têt lemují palmy, fasády domů a obchodů září živými tyrkysovými a růžovými barvami a v ulicích arabské čtvrti se prodávají aromatická koření, kuskus a paella. Perpignan je rušným správním střediskem Roussillonu a značnou měrou se podílí na rozvoji ekonomiky středomořského pobřeží. Největšího rozkvětu dosáhl ve 13. a 14. století za králů Mallorky a Aragonie, kteří ovládali rozlehlé území v severním Španělsku a jižní Francii.

Palais des Rois de Majorque ze 13. století je obrovský palác v jižní části města. Hradby z červených cihel pocházejí z 15. století. Samotný palác je postaven kolem centrálního arkádového nádvoří. Dvě přilehlé propojené královské kaple představují vrchol jihofrancouzské gotiky - lomené oblouky, fresky a dekorativní kachle nesoucí zřetelný maurský vliv. Nádherný portál horní Královy kaple z růžového mramoru je typickou ukázkou roussillonského románského slohu. Na náměstí Place de la Loge se v létě dvakrát týdně tancuje sardana. Silné pouto mezi Perpignanem a Katalánskem je patrné zejména při těchto slavnostech. Do tohoto národního tance se hrdě zapojují mladí a staří. Všichni se zdviženýma rukama opisují soustředné kruhy za doprovodu katalánské dechové kapely. Jednu z nejkrásnějších staveb v Perpignanu, bránu Loge de Mer, lze spatřit na konci náměstí. Byla vystavěna v roce 1397 pro námořní burzu, ale jen východní část si zachovala původní gotický vzhled. Zbytek byl renesančně přestavěn roku 1540, kdy také přibyly přepychově zdobené dřevěné stropy a okenní rámy.

Katedrála St-Jean s nádherně zdobenou zvonicí se začala stavět roku 1324 a dokončena byla o 200 let později. Je vybudována téměř výhradně z říčních oblázků prokládaných vrstvami červených cihel. Podobná díla vznikala z nedostatku jiných materiálů a najdete je po celém kraji. Hlavní loď zdobí zlacené oltáře a polychromované dřevěné sochy. Za pozornost stojí rozměrná románská křtitelnice. Ke kostelu a kapli Milosrdného Krista, kde lze spatřit drahocenný realistický středověký krucifix, přiléhá hřbitov obehnaný křížovou chodbou.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Languedocu

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.