ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Burgundsko na kole

Chablis, Beaujolais, Mâconnais...
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
23. 9. – 1. 10. 20239 dní11041301

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s doprovodným autobusem
  • Vínu zaslíbený kraj v době vinobraní
  • Vhodné pro gurmány a milovníky vína
  • Ubytování v hotelech se snídaní

Popis

Oblasti Burgundska jsou proslavené především svým špičkovým vínem a vyhlášenou gastronomií. Budete mít možnost navštívit některé zdejší pověstné sklepy a ochutnat vína nesoucí nejvyšší klasifikaci "cru“. Perlami zdejší gastronomie jsou například kohout na víně, šneci s petrželkou a česnekovým máslem či pikantní sýry jako Bleu de Bresse. To vše je zasazeno do krásné zvlněné krajiny, plné lesů a vinic, vyšperkované mnoha architektonickými skvosty a útulnými vesničkami.

Program

1.–2. den

Podvečerní odjezd, noční přejezd do Avallonu, cyklovýlet okrajem přírodního parku Morvan do Vézelay, prohlídka slavného poutního místa Ste. Madeleine; pro zájemce možnost prodloužení cyklotrasy k zámku Bazoches, patřícího staviteli pevností, maršálu Vaubanovi (45–60 km).

3. den

Údolí říčky Serein, návštěva středověkého kamenného Montreálu; na kole podél říčky do Noyers (hrázděné domy, opevnění); Chablis – městečko obklopené vinicemi, možnost ochutnávky vyhlášených vín (45–60 km), návrat autobusem do Avallonu.

4. den

Dijon – prohlídka hlavního města Burgundska, přesun do Beaune (hlavní město vína), možnost ochutnávky vína v historických sklepích a návštěva slavného hospicu Hôtel-Dieu, prohlídka města (odpočinkový den bez kol).

5. den

Do obce Vougeot (možnost návštěvy zámku, sídla řádu koštérů vína), na kole vinařskou oblastí Côte de Nuits, možnost zajížďky do Cîteaux – kolébka řádu cisterciánů (40–60 km).

6. den

Okruh po vinařské oblasti Côte de Beaune – po cyklostezkách vinicemi ke Canal du Centre: možnost návštěvy pohádkového hradu Rochepot, případně zajížďka na konec světa Bout du Monde (45–65 km).

7. den

Přejezd autobusem do jižního Burgundska – vrchovina Beaujolais, vinařská oblast, dějiště románu Zvonokosy; možnost výstupu na skalnatý vrchol Roche de Solutré (493 m) – dominanta Burgundska s výhledy na Juru a Alpy; dále do údolí na cyklostezku kolem Cluny (40–70 km).

8.–9. den

Po cyklostezce do Cormatinu (renesanční zámek a zahrady, unikátní vnitřní výzdoba); možnost prodloužení do vrchoviny Mâconnais, hrad Brancion (35-65 km); prohlídka opatství Cluny (kdysi největší klášterní komplex v Evropě); podvečerní odjezd domů, příjezd následující den ráno.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, UBYTOVÁNÍ, CYKLOVLEK