Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Cyklotoulky krajem Bordeaux 2019

Vinice Médoc, Bordeaux, St. Émilion
dovolená na kole1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
14. 9. – 22. 9. 20199 dní-4%17 270 Kč17 990 Kč16 310 Kč11132911

autobusem, ceny a termín jsou orientační a budou upřesněny v říjnu 2018

Základní cena -4%17 270 Kč17 990 KčFirst-minute sleva do 14. 3. 2019.
Dětská cena do 15 let-4%16 310 Kč16 990 KčFirst-minute sleva do 14. 3. 2019.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný4 250 Kč
15. 9. – 21. 9. 20197 dní-4%24 950 Kč25 990 Kč23 990 Kč11132912

letecky, ceny a termín jsou orientační a budou upřesněny v říjnu 2018

 

Popis

Bordeaux, zřejmě nejslavnější vinařská oblast na světě, se pyšní především skvělým červeným vínem. Právě zde se na popud Napoleona III. v roce 1855 zrodila jednotná klasifikace vín, dodnes uznávaná po celém světě. V průběhu zájezdu se i my pokusíme proniknout do tajů enologie, naučíme se rozpoznat Cabernet-Sauvignon od Merlotu, pojmenovat specifika jednotlivých oblastí a ochutnáme i méně známá bílá vína. Vedle vyhlášeného vinařského průmyslu se však toto významné přístavní město pyšní i bohatou historií, jež po sobě zanechala množství památek. Celé historické centrum Bordeaux bylo v roce 2007 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Na kolech prozkoumáme také velmi rozmanité krajiny okolí.

 

 

Na co se můžete těšit?

 • Varianta letecky a na místě za podpory autobusu
 • Cyklovýlety hvězdicově z jednoho místa
 • Ubytování v hotelu s polopenzí
 • Ochutnávka proslulých vín
 • Atlantik: nejvyšší písečná duna v Evropě

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie; kolem poledne příjezd do Bordeaux, vyzvednutí letecké skupiny; ubytování.

 • 3. den

  Na kole přes Blanquefort s pevností z 11. století a množstvím châteaux, dále oblastí Haut-Médoc až do městečka Saint-Laurent-Médoc, prohlídka vinařství spojená s degustací; návrat na kole nebo autobusem (45–85 km).

 • 4. den

  Na kole k mysu Cap-Ferret, ochutnávka ústřic; možnost koupání v Atlantiku na krásných písečných plážích s výhledem na nejvyšší písečnou dunu v Evropě – Dune du Pilat (107 m); návrat autobusem (70 km).

 • 5. den

  Přírodní rezervací landeských borovicových lesů k nejvyšší písečné duně v Evropě Dune du Pilat (107 m), jež se silou oceánu se neustále zvětšuje a zasypává pevninu; možnost trasy přes přímořské městečko Arcachon, nebo mezi biscarrosskými jezery; návrat autobusem (50–70 km).

 • 6. den

  Autobusem do historického města Marmande, na řece Garonne ležícího hlavního města rajčat, odtud na kole přes malebnou bastidu v Eymetu, zastávka na ochutnávku botrytických vín v Monbazillacu a dále do Bergeraku, na Dordogne ležícího města slavného rytíře Cyrana; návrat autobusem (60 km).

 • 7. den

  Autobusem do vesničky Saint-Émilion , mekky všech vinařů – návštěva monolitického chrámu a poustevny svatého Émiliona; na kole okolními vinicemi přes Castillon-la-Bataille (u něhož Francouzi v roce 1453 zvítězili nad Angličany a ukončili tím stoletou válku); dále k Château de Montaigne (sídlo nejvýznamnější osobnosti spojené s městem Bordeaux – renesančního filosofa Michela de Montaigne); možnost prodloužení trasy přes další vinařskou oblast Pomerol (40–50 km).

 • 8.–9. den

  Na kole do Bordeaux - prohlídka Musée du vin a historického centra: vodní zrcadlo na Place de la Bourse, obří busta na Place de la Comédie, obelisk a sochy želv českého sochaře Ivana Theimera na Place de la Victoire, nejdelší pěší ulice v Evropě Rue Sainte-Catherine, katedrála Saint-André a bazilika Saint-Michel, věž Pey-Berland; odpoledne odlet letecké skupiny domů, noční přejezd, návrat následující den kolem poledne.

Podmínky

Upozornění:

Ceny a termíny jsou orientační a budou upřesněny v říjnu 2018!

V ceně zahrnuto:

průvodce, u letecké varianty zpáteční letenka vč. všech poplatků ve výši 8000 Kč Praha–Bordeaux/Bordeaux–Praha, doprava autobusem s cyklovlekem, 6x hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 6x polopenze, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

letecký transport kola - asi 140 EUR letecky (pouze na vyžádání) nebo autobusem z Prahy den před odletem.

Ubytování:

6x hotel v okolí Bordeaux.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Povrch a profil:

asfalt, převážně zvlněný profil (podél pobřeží rovinaté, zpevněné cesty).

Poznámka:

Letecká varianta nabízí absolvování programu bez dlouhého autobusového přejezdu z/do ČR. Odjezd autobusové varianty 11-132-901 je plánován v odpoledních hodinách, odlet letecké varianty 11-132-902 v ranních hodinách – zde se jedná o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol a velkého zavazadla se předpokládá autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu a vyzvednutí při jeho příjezdu.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Dovolena_na_kole_autobusem_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.