Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Cyklotoulky krajem Bordeaux

Vinice Médoc, Bordeaux, St. Émilion
dovolená na kole★★★ chci cestovat pohodlně1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
11. 9. – 19. 9. 20219 dní18 490 Kč17 490 Kč11132101

Autobusem

Základní cena 18 490 Kč
Dětská cena do 15 let17 490 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný4 250 Kč
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)500 Kč
připojištění karantény Covid-19234 Kč
12. 9. – 18. 9. 20217 dní26 490 Kč24 990 Kč11132102

Letecky

Na co se můžete těšit?

  • Varianta letecky a na místě za podpory autobusu
  • Cyklovýlety hvězdicově z jednoho místa
  • Ochutnávka proslulých vín
  • Atlantik: nejvyšší písečná duna v Evropě
  • Ubytování v hotelu s polopenzí

Popis

Bordeaux, zřejmě nejslavnější vinařská oblast na světě, se pyšní především skvělým červeným vínem. Právě zde se na popud Napoleona III. v roce 1855 zrodila jednotná klasifikace vín, dodnes uznávaná po celém světě. V průběhu zájezdu se i my pokusíme proniknout do tajů enologie, naučíme se rozpoznat Cabernet-Sauvignon od Merlotu, pojmenovat specifika jednotlivých oblastí a ochutnáme i méně známá bílá vína. Vedle vyhlášeného vinařského průmyslu se však toto významné přístavní město pyšní i bohatou historií, jež po sobě zanechala množství památek a celé historické centrum Bordeaux tak bylo v roce 2007 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Na kolech prozkoumáme také velmi rozmanité krajiny okolí. Projedeme vinařské oblasti Médoc a Saint-Émilion s největším monolitickým chrámem v Evropě. Z vinic se nekonečnými borovicovými lesy přesuneme k písečným plážím Atlantiku, kde ochutnáme čerstvé ústřice a vystoupáme na nejvyšší písečnou dunu v Evropě. A nahlédneme i do vnitrozemí mezi řeky Garonnu a Dordogne, kde navštívíme románské opatství na svatojakubské cestě La Sauve Majeure, krásnou bastidu v Eymetu či město Bergerac, rodiště slavného rytíře Cyrana.

Program

1.–2. den

Odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie; kolem poledne příjezd do Bordeaux, vyzvednutí letecké skupiny; ubytování.

3. den

Na kole přes Blanquefort s pevností z 11. století a množstvím châteaux, dále oblastí Haut-Médoc až do městečka Saint-Laurent-Médoc (45 km), možnost prohlídky vinařství spojená s degustací; návrat autobusem.

4. den

Na kole k mysu Cap-Ferret, ochutnávka ústřic; možnost koupání v Atlantiku na krásných písečných plážích s výhledem na nejvyšší písečnou dunu v Evropě – Dune du Pilat (107 m); návrat autobusem (70 km).

5. den

Přírodní rezervací landeských borovicových lesů k nejvyšší písečné duně v Evropě Dune du Pilat (107 m), jež se silou oceánu neustále zvětšuje a zasypává pevninu; možnost trasy přes přímořské městečko Arcachon (50 km) nebo mezi biscarrosskými jezery (+20 km); návrat autobusem.

6. den

Autobusem do historického města Marmande, na řece Garonne ležícího hlavního města rajčat, odtud na kole přes malebnou bastidu v Eymetu, zastávka na ochutnávku botrytických vín v Monbazillacu a dále do Bergeraku, na Dordogne ležícího města slavného rytíře Cyrana (60 km); návrat autobusem.

7. den

Autobusem do vesničky Saint-Émilion , mekky všech vinařů – návštěva monolitického chrámu a poustevny svatého Émiliona; na kole okolními vinicemi přes Castillon-la-Bataille (u něhož Francouzi v roce 1453 zvítězili nad Angličany a ukončili tím stoletou válku); dále k Château de Montaigne (sídlo nejvýznamnější osobnosti spojené s městem Bordeaux – renesančního filosofa Michela de Montaigne); možnost prodloužení trasy přes další vinařskou oblast Pomerol (40–50 km).

8.–9. den

Na kole do Bordeaux - prohlídka Musée du vin a historického centra: vodní zrcadlo na Place de la Bourse, obří busta na Place de la Comédie, obelisk a sochy želv českého sochaře Ivana Theimera na Place de la Victoire, nejdelší pěší ulice v Evropě Rue Sainte-Catherine, katedrála Saint-André a bazilika Saint-Michel, věž Pey-Berland; odpoledne odlet letecké skupiny domů, noční přejezd, návrat následující den kolem poledne.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK