ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Silvestr na kole v srdci Provence

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
25. 12. 2023 – 2. 1. 20249 dní11042401

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!!!

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt s výlety s podporou autobusu
  • Provensálské náhorní plošiny i cyklotrasy podél moře
  • Národní park Calanques
  • Vánoční trh v Marseille, lázeňské Aix-en-Provence
  • Ubytování v mobilhomech s polopenzí

Popis

Oslavte s námi Silvestr v srdci Provence, jež nabízí cyklistům i v zimě příjemné teploty, možná dokonce příznivější než v horkém létě. Naší základnou se stane kemp situovaný v borovicovém lese v blízkosti městečka Castellet, mezi Toulonem a Marseille. Nachází se v přírodním parku Sainte-Baume, který nám poskytne překrásné cyklotrasy uprostřed panenské přírody. Díky podpoře autobusu se ale vypravíme i dále do vnitrozemí – třeba k monumentálnímu skalnímu masivu Montagne Sainte-Victoire či na náhorní plošinu Valensole, kde se pěstuje levandule pro známou kosmetickou značku L’Occitane en Provence. Anebo se naopak vydáme dolů k moři, do spektakulárního Národního parku Calanques. Sem nahlédneme jak od východu z malebného Cassis, tak od západu z druhého největšího města Francie – „Brány Orientu“ Marseille. Ta v prosinci ožívá ve starém přístavu tradičním vánočním trhem, kde si můžete prohlédnout či nakoupit typické provensálské figurky vánočních betlémů, jimž se zde říká santons.

Program

1.–2. den

Odjezd večer, noční přejezd do Francie, příjezd v odpoledních hodinách do kempu u městečka Castellet – ubytování, odpočinek; na kole do Castellet a zpět, případně s prodloužením na pláž v Saint-Cyr-sur-Mer (16/32 km).

3. den

Autobusem do Saint-Zacharie a odtud na kole bukovými lesy masivu Sainte-Baume do Saint-Maximin-la-Sainte-Baume; cestou možnost pěší procházky k jeskyni Sainte-Baume – středověkému poutnímu místu s kaplí Sainte-Marie-Madeleine; návrat na kole či autobusem, možnost prodloužení (36/55/105 km).

4. den

Autobusem do Cassis – fakultativní vyhlídková plavba lodí Národním parkem Calanques do průzračných zátok ve skalnatých soutěskách zvaných kalanky; na kole přes útesy po Route des Crêtes a bývalé železnici do La Ciotat – možnost dojezdu do kempu a/nebo prodloužení kolem kalanky Port-Miou (20/35/45 km).

5. den

Autobusem do Pourrières a odtud na kole podél bílého skalního masivu Montagne Sainte-Victoire do někdejšího hlavního města Provence, lázeňského Aix-en-Provence – prohlídka města; variantně okruh kolem celého masivu (30/60 km).

6. den

Autobusem na předměstí Marseille a odtud na kole do kalanky Callelongue a zpět po pobřeží do starého přístavu s vánočním trhem v centru Marseille; různé možnosti zpestření – výstup k bazilice Notre-Dame de la Garde, plavba lodí na ostrov If s pevností, proslavenou románem Hrabě Monte Cristo, návštěva muzea mýdla či prohlídka Grotte Cosquer, repliky podmořské jeskyně, vyzdobené řadou maleb a reliéfů v období horního paleolitu (od kamzíků a jelenů po tučňáky a tuleně); možnost dojezdu do kempu přes Aubagne (25/64 km).

7. den

Autobusem do Valensole a odtud na kole přes stejnojmennou náhorní plošinu, přezdívanou kvůli levandulovým a obilným polím sýpka regionu, k přehradě Esparron na řece Verdon; poté autobusem na fakultativní prohlídku výrobny kosmetiky L’Occitane en Provence v Manosque; různé možnosti prodloužení (25/40/67 km).

8.–9. den

Na kole přes masiv Siou-Blanc s řadou propastí a skalních útvarů do Solliès – možnost prodloužení do Toulonu či dojezdu do kempu (38/54/82 km); odjezd v podvečer, návrat do Prahy následující den odpoledne.

Podmínky

GALERIE: STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK