ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Treking na Réunionu

Trekařský ráj uprostřed kráterů
turistické zájezdy2-3 středně náročný / náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
29. 10. – 12. 11. 202215 dní-4%57 408 Kč59 800 Kč25590201
Základní cena -4%57 408 Kč59 800 KčFirst-minute sleva do 29.4.2022.

Na co se můžete těšit?

  • Etapový trek ostrovem Indického oceánu
  • Nejaktivnější vulkán světa Piton de la Fournaise
  • Horské vesničky v kráteru Mafate
  • Východ slunce na nejvyšší hoře ostrova
  • Ubytování v horských chatách a hotelu

Popis

Francouzský zámořský departement Réunion je jeden z mála ostrovů Indického oceánu, kam se nejezdí jen kvůli plážím a azurovému moři. Pláže jsou jen na části pobřeží a směrem do vnitrozemí prudce stoupají neobyčejně krásné hory, jaké v Evropě nenajdeme. Hrany kráteru vyhaslé sopky tvoří bizarní hřebeny s nedostupnými vrcholy. Lávové homole jsou zarostlé neprostupnou vegetací a po jejich úbočích se vinou stezky, jež sestupují do hlubokých kaňonů i šplhají do vysokých sedel. Přivedou nás i na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3069 m), kde budeme s východem slunce obdivovat jen hory a moře mraků a na vlastní oči se přesvědčíme, že Země je kulatá. Réunion je zkrátka ráj pro romantické duše, kterým nevadí batoh na zádech. V klidném tempu projdeme doslova křížem krážem krátery Cilaos, Salazie i Mafate. Sestoupíme do kaňonu řeky Galets. Prohlédneme si unikátní sopečnou krajinu jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa Piton de la Fournaise a v závěru stihneme i zrelaxovat u Indického oceánu.

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Réunion; transfer pronajatou dopravou do Cilaosu – horského městečka s tradiční kreolskou zástavbou.

3. den

Zahájení osmidenního etapového treku "od chaty k chatě" – z centra Cilaosu se popovezeme linkovým autobusem do výchozího bodu pro výstup do hor na chatu Caverne Dufour (2400 m) (4 km/ ↑ 1170 m/ 4,5 h).

4. den

Brzký ranní výstup na východ slunce – nalehko od chaty na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3069 m) (6 km/ ↑ 670 m/ ↓ 670 m/ 3,5 h) – návrat k chatě a následný sestup do pralesa Forêt de Bélouve (8,5 km/ ↑ 20 m/ ↓ 1000 m/ 2,5 h).

5. den

Nalehko traverzem k podkovovitému vodopádu Trou de Fer (8 km/ ↑ 250 m/ ↓ 250 m/ 2,5 h), ve stejnojmenném, místy až 300 m hlubokém, kaňonu – návrat k chatě a následný sestup do Hell Bourgu – centra kráteru Salazie (3,5 km/ ↑ 70 m/ ↓ 600 m/ 1,5 h).

6.–10. den

Linkovým autobusem do Grand Îlet, odkud pokračuje náš trek natěžko nejčlenitějším a nejkrásnějším ze tří kráterů – kráterem Mafate, do kterého se lze dostat pouze pěšky nebo vrtulníkem; denní úseky se pohybují v průměru kolem 8,5 km/ ↑ 750 m/ ↓ 750 m; poslední den návrat do Cilaosu (část posledního úseku z hor lze využít podpory místního linkového autobusu).

11.–14. den

Zasloužený oddech na pláži prohřátého Indického oceánu; vyjížďky z přímořského městečka pronajatými auty: výstup k hraně kráteru činné sopky Piton de la Fournaise (2632 m) (12 km/ ↑ 600 m/ ↓ 600 m/ 5 h), naučná expozice vulkanologie Cité du Volcan v Bourg Murat; vyhlídka Maïdo s "leteckým" pohledem do kráteru Mafate; fakultativně přístrojové potápění, šnorchlování, želví stanice, botanická zahrada, místní trhy s proslulou vanilkou; Saint Denis – hlavní město ostrova; letecky zpět do Prahy.

15. den

Přílet do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU