Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Francouzské Baskicko na kole

Etapově s doprovodným autobusem
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
11. 8. – 24. 8. 201914 dní-4%15 830 Kč16 490 Kč14 870 Kč11130911

AKTUÁLNĚ PLNO, autobusem

Základní cena -4%15 830 Kč16 490 KčFirst-minute sleva do 11. 2. 2019.
Dětská cena do 15 let-4%14 870 Kč15 490 KčFirst-minute sleva do 11. 2. 2019.
Služby za příplatek
10x večeře (v kempu, zajištěna kuchařem CK Adventura)1 500 Kč
13. 8. – 23. 8. 201911 dní-4%23 510 Kč24 490 Kč22 550 Kč11130912

AKTUÁLNĚ PLNO, letecky

25. 8. – 7. 9. 201914 dní-4%15 830 Kč16 490 Kč14 870 Kč11130913

nově otevřený termín, autobusem

27. 8. – 6. 9. 201911 dní-4%23 510 Kč24 490 Kč22 550 Kč11130914

nově otevřený termín, letecky

Popis

Baskicko je jeden z kulturně nejstarších regionů Evropy, ne-li ten nejstarší. Předpokládá se, že Baskové obývají toto území už bezmála 40 000 let. Jejich jazyk není příbuzný s žádným ze v současnosti známých jazyků a od svých francouzských a španělských sousedů se odlišují i fyzickou podobou. Historické Baskicko je tvořeno třemi regiony ve Francii a čtyřmi ve Španělsku. Během našeho objevování tohoto svérázného evropského mikroregionu, strávíme nejprve tři noci v kempu poblíž francouzského městečka Urrugne. Navštívíme skalnaté atlantické pobřeží Corniche Basque se starými pevnostmi i plážemi na koupání, do Španělska si zajedeme na prohlídku světové kulinářské mekky, historického města San Sebastián, a vyrazíme i do vnitrozemí do starých baskických vesniček s typickými bílo-červeně hrázděnými domky. Další čtyři noci budeme bydlet v Cambo-les-Bains, lázeňském městečku, které si oblíbil Edmond Rostand a nechal si zde vystavět honosnou vilu, v níž se dnes nachází jeho muzeum. Odsud podnikneme výlety například do pyrenejského sedla Ibañeta (1057 m, s podporou autobusu), kde se nachází slavný románský klášter Roncesvalles vystavěný na místě, kde padl bájný hrdina Roland, do Uneskem chráněného a sušenou šunkou proslulého Bayonne či do unikátních jeskyní Isturitz a Oxocelhaya s krasovou výzdobou i památkami na jejich 30 000 let staré obyvatele. Do posledního kempu se přesuneme cca 200 km autobusem přes Lurdy, jedno z nejvýznamnějších křesťanských poutních míst. Spát budeme ve vsi Luz-Saint-Saveur s výhledy na dvoutisícové pyrenejské štíty. Závěrečné dva dny cyklistiky pak zasvětíme horským etapám, z nichž jedna povede do legendárního sedla Tourmalet (2115 m, možná podpora autobusu) a další k monumentálnímu skalnímu amfiteátru Cirque de Gavarnie (opět s možností popovézt se autobusem). Koho už by tou dobou kolo omrzelo, může si nádherné pyrenejské scenérie prohlížet v rámci pěších túr.

 

Na co se můžete těšit?

 • Letecká, nebo autobusová varianta
 • Etapově s doprovodným autobusem
 • Ubytování v kempech se snídaní
 • Nádherné skalnaté pobřeží Atlantiku ve Francii i Španělsku
 • Středověké Bayonne

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd dopoledne, noční přejezd do Francie; dle návaznosti letových řádů cyklistika v oblasti Francouzského středohoří nebo Périgordu (bude upřesněno včetně kilometráže).

 • 3. den

  Dopoledne přesun autobusem se zastávkou v Bordeaux – vyzvednutí letecké skupiny; přesun do kempu v Urrugne; podél atlantického pobřeží tzv. Corniche Basque: výhledy na oceán, koupání, observatoř v novogotickém zámečku Abadie (10–30 km).

 • 4. den

  Do srdce baskického venkova - tradiční lidová architektura ve vesnicích Sare (jedna z nejkrásnějších vesnic Francie) a Ascain (40/70 km).

 • 5. den

  Na kole či autobusem do španělského města San Sebastián s nádherným centrem, pláží ve tvaru mušle a desítkami vyhlášených barů tapas (30 km).

 • 6. den

  Přes další baskické vesnice s možností vyjet historickou zubačkou na vrchol La Rhune (900 m) s nádhernými výhledy na Pyreneje (35/65 km).

 • 7. den

  Odpočinkový den - autobusem z lázeňského městečka Cambo-les-Bains (muzeum Edmonda Rostanda) zvlněnou krajinou rurálního Baskicka do jeskyní Isturitz a Oxocelhaya s pěknou krasovou výzdobou a unikátními nálezy předmětů a rytin z období středního pleistocénu; možnost absolvovat den na kole (35/65 km).

 • 8. den

  Autobusem ke slavnému španělskému klášteru Roncesvalles vystavěnému ve 12. st. na místě, kde byl zákeřně přepaden a zabit slavný hrdina Roland. Dechberoucí sjezd ze sedla Ibañeta (1057 m), kudy prochází svatojakubská stezka do Santiaga de Compostely, s nádhernými výhledy na okolní pyrenejské vrcholky (65 km).

 • 9. den

  Po staré silnici, kudy táhnula Napoleonova armáda, do Bayonne , jehož středověké centrum je na seznamu světového dědictví UNESCO. Návštěva výrobny tradiční sušené šunky. Zpět po cyklostezce podél řeky Nive (45 km).

 • 10. den

  Autobusový přesun do Lurd , prohlídka monumentální svatyně Panny Marie a neuvěřitelného zázemí pro poutníky. Možnost dojet do kempu na kole údolím řeky Gave de Pau (30 km).

 • 11. den

  Královská etapa zájezdu - výjezd do Col de Tourmalet (2115 m), jež je nejvyšším pyrenejským sedlem zařazovaným na program Tour de France - možnost vyvézt se autobusem asi 5 km pod sedlo (40 km).

 • 12. den

  Údolím horské říčky Gave de Gavarnie do stejnojmenné vsi; odtud pěšky až impozantnímu ledovcovému karu Cirque de Gavarnie, možnost popovézt se autobusem (40 km).

 • 13.–14. den

  Volné dopoledne, přejezd busem do Toulouse; odlet letecké skupiny do Prahy, noční přejezd přes Francii a Německo, návrat následující den v odpoledních/večerních hodinách (dle letových řádů - bude upřesněno).

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, u letecké varianty zpáteční letenka (pouze s příručním zavazadlem) vč. všech poplatků ve výši 8000 Kč Praha–Bordeaux/Toulouse–Praha, doprava autobusem s cyklovlekem, 11x (resp. 10x letecká varianta) kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Doprava:

Po celou dobu zájezdu nás bude doprovázet autobus s vlekem, který může být podporou pro zkrácení trasy nebo případnou indispozici.

Noclehy a stravování:

Tento zájezd patří mezi několik posledních evropských zájezdů s ubytováním v kempech ve vlastních stanech. Zároveň je ale počet přesunů mezi jednotlivými kempy minimalizován, čímž se šetří čas i práce vynaložené na opakované stavění a balení stanů. Bonusem těchto zájezdů je doprovodný tým, který zajišťuje snídaně (za příplatek večeře). Samozřejmostí je také minibar v podobě teplých i chlazených nápojů.

Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze přiobjednat i večeře (viz služba za příplatek) připravované naším kuchařem. Jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory, ratatouille, specialita jihozápadní Francie cassoulet,... vše doplněno buď o čerstvou zeleninu (ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete si od nás zapůjčit vařič.

Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí.

V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie soupravy doprovodného týmu, vleku a stravování.

Povrch a profil:

asfalt, převážně zvlněný až kopcovitý profil. Díky podpoře autobusu si můžete délku tras zvolit dle své chuti. Doporučujeme trekové nebo horské kolo, majitelé silničních kol budou muset někdy zvolit delší objízdnou trasu.

Průvodce:

První termín (911 a 912) Štěpán Popel - specialista na Francii, druhý termín (913 a 914) Jirka Nesiba - specialista na Francii

Minimální počet účastníků:

25

Poznámka:

Letecká varianta nabízí absolvování programu bez autobusového přejezdu z/do ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK (informace k prvnímu termínu - oba lety jsou se společností KLM přes Amsterdam, odlet z Prahy 13. 8. v 8:50h, přílet do Prahy 23. 8. ve 21:20h), informace k letovému itineráři druhého termínu upřesníme v následujících týdnech. Přeprava kol i dalších zavazadel je autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu (dva dny předem) a vyzvednutí při jeho příjezdu.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 05_Cyklo_autobus_vseobecne_pokyny_2019.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.