Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Forcalquier

Forcalquier

Forcalquier (forkalkijé). Už v 10. století se hovoří o citadele, kde se nacházely ostatky sv. Maryho. V 11. století se zde usídlila rodina hrabat z Provence a založila forcalquierské hrabství, jehož území se táhlo podél řeky Durance. Město prosperuje, dokonce si razí své vlastní mince, a k materiálnímu bohatství se přidává ještě moc duchovní. Forcalquier zatoužilo stát se biskupským městem, ale v nedalekém Sisteronu už jedno biskupství bylo. Obyvatelé Forcalquier dosáhli originální řešení – biskupský úřad byl r. 1065 rozdělen na dvě části a zdejší kostel získal titul „konkatedrály“.

Kostel Notre-Dame září svou bílou siluetou do dálky. Ačkoliv byl dokončen až v 17. století, nese výrazné znaky románské architektury. Za povšimnutí stojí gotický portál s rozetou. Varhany ze 17. stol. patří k jedněm z nejlepších v celé Provence. Projdete-li branou Porte des Cordeliers, která se dochovala jako zbytek dřívějšího opevnění, ocitneme se ve staré čtvrti, kde najdeme úzké uličky lemované vysokými domy, jež měly ochránit město před neblahými vlivy mistrálu.

 

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Provence

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.