Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Manosque

Manosque

Staré město Manosque (manosk) je obehnáno širokými bulváry, které kopírují původní umístění hradeb, z nichž se dochovaly jen zbytky. Střed města tvoří typické úzké provensálské uličky, malé dvorky mezi vysokými domy, tajemné zahrady a nenápadné průchody spojující jednu ulici s druhou. Ze starého opevnění se zachovala brána Porte Saunerie ze 12. století. V domě č. 14 na hlavní ulici Rue Grande se nachází ateliér Jeana Giona, zdejšího rodáka a slavného francouzského romanopisce 20. století. Dalším umělcem, který v Manosque žil, je malíř arménského původu Jeanem Carzou. Ten vytvořil obrovské nástěnné malby pro kostel bývalého kláštera na téma „Apokalypsa“. Na freskách pracoval Carzou sedm let a jsou na nich vyobrazeny hrůzy, které lidé spáchali: vyhlazení Indiánů v Americe, vyvraždění Arménců Turky v roce 1915, bartolomějská noc v Paříži a nacismus.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Provence


Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.